Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
18.05.2024 09:05

Linka detskej istoty v piatok oslávila medzinárodný deň detských liniek


Linka detskej istoty


Linka detskej istoty (LDI) v piatok oslavuje Medzinárodný deň detských liniek. Na medzinárodne zjednotenom čísle 116111 LDI poskytuje 28 rokov nonstop anonymné a bezplatné dištančné poradenstvo pre celé Slovensko.


Informovala o tom programová riaditeľka LDI Táňa Ivanič Rybanská. "Takáto forma kontaktu s deťmi je dostupná takmer v každom štáte sveta, v 133 krajinách a v Európe je podporovaná stratégiami na ochranu detí v EÚ. Pre Slovensko je to práve organizácia - Linka detskej istoty," uviedla Ivanič Rybanská. Podotkla, že o dôležitosti nonstop dostupnej pomoci a podpory pre všetky deti a mladých hovoria desiatky četov, emailov a stovky telefonátov, ktoré denne riešia.         

Priblížila, že linka je veľakrát pre deti prvým kontaktom s odbornou pomocou, ktorú môžu využiť kedykoľvek, zadarmo a anonymne. "V niektorých prípadoch to môže byť aj jediná pomoc, na ktorú sa v danej chvíli vedia obrátiť," dodala riaditeľka.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.09.2019
Svetový deň cestovného ruchu v Brezne otvoril brány veže
Svetový deň cestovného ruchu, ktorý si pripomíname každoročne 27. septembra, oslávili aj Brezne. V rámci neho návštevníci zavítali na výstavu tradičného odevu na Horehroní, v sprievode rytierov objavili tajomstvá kráľovského mesta a vstúpili do mestskej zvonice.
viac
17.10.2020
Od roku 2007 si 18. októbra pripomíname deň boja proti obchodovaniu s ľuďmi
Väčšinou sa pri tomto druhu trestného konania hovorí o postihoch pre páchateľov či preventívnej činnosti na predchádzanie podobných situácií. Rovnakú pozornosť je však nutné venovať aj obetiam.
viac
21.05.2022
Pripravili deťom netradičnú oslavu ich sviatku
Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí vyrazí v sobotu 28. 5. historický vlak v naozaj netradičnom zložení (zostáva prekvapením až do samého štartu) z Košíc až do Slavošoviec, kde je pripravený pestrý program.
viac
27.01.2024
Prezidentka: Holokaustu predchádzali nenávistné prejavy i fyzické útoky
Holokaust sa nezačal zo dňa na deň. Predchádzali mu nenávistné prejavy, fyzické útoky na jednu z menšín. Vyhlásila to prezidentka SR Zuzana Čaputová na bratislavskom Rybnom námestí pri piatkovom pietnom akte na pamiatku obetí holokaustu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %