Pondelok 06.12.2021
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
06.07.2021 01:35

Letný Astrovlak - jazda za magickou silou nočnej oblohy


Snímka zdroj: (OOCR Región Horehronie).


Aj túto letnú sezónu si môžete vychutnať nezabudnuteľnú magickú silu nočnej oblohy v obkolesení Čiernobalockých hôr Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline, v spojení s nočnou jazdou na legendárnej Čiernohronskej železničke.


Tento výnimočný zážitok, ktorý spája výlet historickou úzkorozchodnou železničkou naprieč tajuplnou prírodou zahalenou pod rúškom noci s predstavením na nočnej oblohe, sa uskutoční hneď v troch termínoch, a to 7., 14. a 28. júla 2021.

„Jedinečný letný Astrovlak svoje jazdy, za krásami hviezdnej oblohy, odštartuje už štvrtý rok po sebe. V predchádzajúcich obdobiach zožal zo strany verejnosti naozaj obrovský úspech. Podujatie prilákalo turistov nie len z Horehronia, ale aj z iných regiónov Slovenska,” ako uviedla výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Rizdoňová Hlásniková.

Pozorovanie hviezdneho divadla za pomoci profesionálnych ďalekohľadov, čomu predchádza astronomická príprava v horárni, sa uskutoční pod vedením odborníkov z Hvezdárne v Banskej Bystrici, ktorá je organizačnou súčasťou Krajskej hvezdárne a planetária M. Hella v Žiari nad Hronom. V úvode podujatia bude pre návštevníkov pripravená vstupná prezentácia o vesmíre, ako aj o jeho vzniku a možnostiach pozorovania samotnej nočnej oblohy. Každý z nich si bude môcť odskúšať jej pozorovanie voľným okom, naučia sa čo všetko je možné vidieť na oblohe, ako sa dá za pomoci hviezd orientovať v prírode, a samozrejme, každý jeden návštevník si odskúša pozorovanie nočného divadla za pomoci profesionálneho astronomického ďalekohľadu.

„Pre ubytovaných hostí, ktorí sú držiteľmi Horehronie Card, zabezpečuje bezplatnú dopravu Tourbusom z ubytovacích zariadení v rekreačnej oblasti Tále i v obciach Bystrá, Mýto pod Ďumbierom a z mesta Brezna, priamo do Čierneho Balogu na hlavnú stanicu Čiernohronskej železnice, podľa platného grafikonu. Kapacita autobusu je obmedzená, a preto je nutná jeho rezervácia na webovej stránke www.horehronie.sk, a to minimálne 24 hodín vopred,” pripomenula Mgr. Kristína Šajgalíková, destinačná manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Autor: (OOCR Región Horehronie)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.11.2016
V jeseni láka turistov na severnom Spiši Cesta minerálnych prameňov
Počas leta navštívili región severného Spiša a Pienin najmä návštevníci zo Slovenska. Prekvapením tohtoročnej sezóny bol narastajúci počet turistov z Izraela či severských krajín.
viac
20.03.2020
Zachráňme spolu turizmus na Horehroní!
Aktuálna situácia s vírusom COVID – 19 a nariadenia vlády, ktoré zasiahli všetky subjekty na trhu nie je jednoduchá.
viac
13.07.2021
Rozprávkový Liptov s deťmi
Štvrtý ročník úspešného podujatia ZA7HORAMi naštartoval prázdninový čas a zabavil rodiny s deťmi.
viac
25.11.2021
Medvede v Hrabove
Hrabovská dolina ožila – desiatka rezbárov tu vytvára umelecké diela z dreva. Hlavnou témou podujatia sú medvede. Päť dvojmetrových medveďov z červeného smreka bude upozorňovať na jednotlivé miesta atraktívnej doliny, ktorá je len na skok od Ružomberka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %