Nedeľa 25.09.2022
Dnes má meniny 
Vladislav, Vladislava
°C
13.10.2021 08:40

Konferencia zameraná na podporu sociálnej ekonomiky na Slovensku


Ilustračná snímka


V termíne 7. a 8. októbra 2021 sa uskutočnila celoslovenská odborná konferencia s názvom "Sociálna ekonomika na Slovensku, súčasnosť a budúcnosť“, ktorej organizátorom bola Implementačná agentúra Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.


Do programu konferencie formou on-line vstupu prispeli aj podpredseda ÚVO Jaroslav Lexa a vedúci oddelenia vzdelávania Inštitútu verejného obstarávania Martin Jakubek. V rámci svojho prezentačného bloku poukázali najmä na pozitívny vplyv a význam uplatňovania sociálneho hľadiska vo verejných obstarávaniach, zároveň dali opäť do pozornosti viaceré konkrétne nástroje, ktoré majú verejní obstarávatelia či obstarávatelia pri využívaní tohto inštitútu k dispozícii a taktiež zodpovedali niekoľko zaujímavých otázok súvisiacich s danou témou.

Autor: Zdroj: Úrad pre verejné obstarávanie, ZMOS.


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.09.2020
Vzdelávať sa budú prostredníctvom národného projektu TEACHERS
Pedagogickí a odborní zamestnanci sa budú vzdelávať prostredníctvom národného projektu TEACHERS.
viac
08.10.2020
Informujte o dopadoch COVID-19 na šport
Štátny tajomník rezortu školstva, vedy, výskumu športu Ivan Husár opätovne požiadal predsedu ZMOS Branislava Trégera o súčinnosť pri získaní informácií o reálnych dopadoch COVID - 19 na šport v samospráve.
viac
19.07.2021
Športová infraštruktúra na Slovensku bude modernejšia
Správna rada Fondu na podporu športu odsúhlasila projekty v rámci vyhlásenej výzvy na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry.
viac
31.08.2021
ÚVO: Náš koncept profesionalizácie podporuje aj OECD
Predseda Úradu pre verejné obstarávanie Miroslav Hlivák viedol online rokovanie s riaditeľom Odboru verejného obstarávania v rámci OECD Paulom Maginom, aby mu predstavil pokrok úradu pri tvorbe legislatívy ohľadom profesionalizácie vo verejnom obstarávaní.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %