Sobota 22.02.2020
Dnes má meniny 
Etela
°C
27.01.2020 02:20

Knižnicu chcú po rekonštrukcii otvoriť v najbližších týždňoch


Ilustračná snímka: ProVirtual


V Žiari nad Hronom pokračujú s rekonštrukciou Mestskej knižnice Michala Chrásteka. Z toho dôvodu je aktuálne pre čitateľov zatvorená, to by sa však malo zmeniť už v najbližších týždňoch.


"Hrubá stavebná časť je ukončená. Plášť je vymenený, strecha zrekonštruovaná, takisto boli vymenené okná a dvere," priblížil vedúci kancelárie primátora Martin Baláž.       

Dodal, že v knižnici aktuálne prebiehajú ešte práce v interiéri a vybudovaný má byť tiež nový bezbariérový prístup. Podľa Baláža robia všetko pre to, aby mohli knižnicu verejnosti sprístupniť čo najskôr.       

"Nemáme presný termín, ale v najbližšom čase, v horizonte možno dvoch týždňov by mala byť knižnica otvorená, pokiaľ sa tam nevyskytne nejaký problém," podotkol s tým, že keď to počasie dovolí, pokračovať budú v budovaní bezbariérového prístupu.       

Na rekonštrukciu knižnice získalo mesto dotáciu vo výške 170.000 eur z Environmentálneho fondu. Mesto už v minulosti informovalo, že celkové náklady na rekonštrukciu sa vyšplhajú do výšky 253 440 eur. 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.10.2016
Počas jarmoku ukážu zrekonštruovanú časť Svätokrížskeho domu
Koncom týždňa sa v Žiari nad Hronom uskutoční tradičný jarmok. Počas jeho konania si budú môcť domáci ale aj návštevníci prezrieť aj hospodársku časť Svätokrížskeho domu, ktorú sa mestu podarilo tento rok zrekonštruovať.
viac
07.05.2018
Okrúhle výročie vzniku 1.ČSR chce Žiar nad Hronom osláviť i s partnerským mestom
Žiarska samospráva plánuje veľké oslavy 100. výročia vzniku 1. Československej republiky. Poslanci na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva schválili na tento účel 10-tis. eur.
viac
27.12.2018
Na hrade Šášov chystajú Večer želaní
Milovníci turistiky sa aj tento rok môžu tešiť na predsilvestrovský večerný výstup na hrad Šášov. Večernú atmosféru hradu si budú môcť vychutnať v sobotu 29. decembra počas podujatia Večer želaní.
viac
06.05.2019
Na požiadavku dôchodcov spravia v meste petangové ihrisko
Žiarski seniori chcú svoj voľný čas tráviť aktívne, a tak sa miestna samospráva rozhodla, že im v centre mesta vybuduje petangové ihrisko.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.86 %