Sobota 01.04.2023
Dnes má meniny 
Hugo
°C
27.01.2020 02:20

Knižnicu chcú po rekonštrukcii otvoriť v najbližších týždňoch


Ilustračná snímka: ProVirtual


V Žiari nad Hronom pokračujú s rekonštrukciou Mestskej knižnice Michala Chrásteka. Z toho dôvodu je aktuálne pre čitateľov zatvorená, to by sa však malo zmeniť už v najbližších týždňoch.


"Hrubá stavebná časť je ukončená. Plášť je vymenený, strecha zrekonštruovaná, takisto boli vymenené okná a dvere," priblížil vedúci kancelárie primátora Martin Baláž.       

Dodal, že v knižnici aktuálne prebiehajú ešte práce v interiéri a vybudovaný má byť tiež nový bezbariérový prístup. Podľa Baláža robia všetko pre to, aby mohli knižnicu verejnosti sprístupniť čo najskôr.       

"Nemáme presný termín, ale v najbližšom čase, v horizonte možno dvoch týždňov by mala byť knižnica otvorená, pokiaľ sa tam nevyskytne nejaký problém," podotkol s tým, že keď to počasie dovolí, pokračovať budú v budovaní bezbariérového prístupu.       

Na rekonštrukciu knižnice získalo mesto dotáciu vo výške 170.000 eur z Environmentálneho fondu. Mesto už v minulosti informovalo, že celkové náklady na rekonštrukciu sa vyšplhajú do výšky 253 440 eur. 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.05.2018
Okrúhle výročie vzniku 1.ČSR chce Žiar nad Hronom osláviť i s partnerským mestom
Žiarska samospráva plánuje veľké oslavy 100. výročia vzniku 1. Československej republiky. Poslanci na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva schválili na tento účel 10-tis. eur.
viac
27.12.2018
Na hrade Šášov chystajú Večer želaní
Milovníci turistiky sa aj tento rok môžu tešiť na predsilvestrovský večerný výstup na hrad Šášov. Večernú atmosféru hradu si budú môcť vychutnať v sobotu 29. decembra počas podujatia Večer želaní.
viac
06.05.2019
Na požiadavku dôchodcov spravia v meste petangové ihrisko
Žiarski seniori chcú svoj voľný čas tráviť aktívne, a tak sa miestna samospráva rozhodla, že im v centre mesta vybuduje petangové ihrisko.
viac
29.05.2021
Vznikajúci domov dôchodcov získal dotáciu vo výške 150-tis. eur
Nové zariadenie pre seniorov, ktoré mesto Žiar nad Hronom buduje v priestoroch prístavby biskupského kaštieľa, získalo od Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) dotáciu vo výške 150.000 eur. Samospráva o tom informovala na svojej oficiálnej webstránke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.32 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.99 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %