Nedeľa 29.03.2020
Dnes má meniny 
Miroslav
°C
27.01.2020 02:20

Knižnicu chcú po rekonštrukcii otvoriť v najbližších týždňoch


Ilustračná snímka: ProVirtual


V Žiari nad Hronom pokračujú s rekonštrukciou Mestskej knižnice Michala Chrásteka. Z toho dôvodu je aktuálne pre čitateľov zatvorená, to by sa však malo zmeniť už v najbližších týždňoch.


"Hrubá stavebná časť je ukončená. Plášť je vymenený, strecha zrekonštruovaná, takisto boli vymenené okná a dvere," priblížil vedúci kancelárie primátora Martin Baláž.       

Dodal, že v knižnici aktuálne prebiehajú ešte práce v interiéri a vybudovaný má byť tiež nový bezbariérový prístup. Podľa Baláža robia všetko pre to, aby mohli knižnicu verejnosti sprístupniť čo najskôr.       

"Nemáme presný termín, ale v najbližšom čase, v horizonte možno dvoch týždňov by mala byť knižnica otvorená, pokiaľ sa tam nevyskytne nejaký problém," podotkol s tým, že keď to počasie dovolí, pokračovať budú v budovaní bezbariérového prístupu.       

Na rekonštrukciu knižnice získalo mesto dotáciu vo výške 170.000 eur z Environmentálneho fondu. Mesto už v minulosti informovalo, že celkové náklady na rekonštrukciu sa vyšplhajú do výšky 253 440 eur. 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.10.2016
Počas jarmoku ukážu zrekonštruovanú časť Svätokrížskeho domu
Koncom týždňa sa v Žiari nad Hronom uskutoční tradičný jarmok. Počas jeho konania si budú môcť domáci ale aj návštevníci prezrieť aj hospodársku časť Svätokrížskeho domu, ktorú sa mestu podarilo tento rok zrekonštruovať.
viac
20.03.2018
V Mestskom sade v Žiari nad Hronom chystajú ovocinársky kurz
V Mestskom sade, ktorý v žiarskom Parku Štefana Moysesa vysadili na jeseň minulého roka, chystajú prvé podujatie. Pre všetkých pestovateľov a záhradkárov prichystalo mesto v sobotu 24. marca praktický ovocinársky kurz.
viac
11.02.2019
Od 4. marca si obyvatelia doklady vybavia v nových priestoroch
Od 4. marca si obyvatelia Žiaru nad Hronom vybavia doklady v nových priestoroch KAMO centra, ktoré sa nachádza v priestoroch budovy Okresného riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Žiari nad Hronom.
viac
30.09.2019
Nórsky deň – zbližovanie slovenskej a nórskej kultúry
V stredu 2. októbra sa uskutoční ďalší ročník podujatia Nórsky deň. Jeho súčasťou bude odborný seminár aj obľúbené popoludnie pre rodiny s deťmi, ktoré majú záujem bližšie spoznať túto severskú krajinu a život jej obyvateľov. Podujatie sa pravidelne koná od roku 2013.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %