Piatok 14.06.2024
Dnes má meniny 
Vasil
°C
30.06.2023 04:15

Každý pracovný deň počas prázdnin budú bezplatné prehliadky Trnavy


Trnava. Snímka zdroj: (tasr).


Počas letných prázdnin sa bude každý pracovný deň v Trnave pre návštevníkov i domácich konať bezplatná turistická prehliadka mesta.


Záujemcom stačí prísť o 10.30 h pred mestskú vežu, aby si so sprievodcom za 60 minút pozreli pamiatky malého Ríma. Informoval o tom riaditeľ Oblastnej organizácie (OOCR) Trnava Tourism Alexander Prostinák.

Letné prehliadky Trnavy sa začnú v pondelok 3. júla. "Dávame možnosť spoznať Trnavu, jej históriu a pozrieť si najvýznamnejšie a najkrajšie pamätihodnosti. Vďaka rozprávaniu turistických sprievodcov môžu objavovať kostoly alebo stredovekú architektúru," pozýva Prostinák.

OOCR pripravila dva tematické okruhy. "V pondelky, stredy a piatky si na svoje prídu záujemcovia o sakrálne pamiatky Trnavy, ktorými sa mesto hrdí. Sprievodca návštevníkov prevedie Bazilikou sv. Mikuláša, nachádzajúcou sa na najstaršom obývanom mieste v Trnave, a Katedrálou sv. Jána Krstiteľa s najväčším ranobarokovým oltárom v strednej Európe," doplnil sprievodca cestovného ruchu v Trnave Slavomír Dzvoník. V utorky a štvrtky okruh vedie po stredovekej architektúre mesta, kde účastníci uvidia hradby, bašty i stredovekú radnicu. "Dozvedia sa príbehy najdôležitejšej mestskej stavby, tehlových hradieb z 13. storočia a navštívia západné krídlo radnice so stredovekou pivnicou a žalárom," dodal Dzvoník. Oba okruhy sú vhodné aj pre anglicky hovoriacich turistov.

Pre stúpajúci dopyt po sprevádzaniach poskytuje Trnava Tourism aj individuálne prehliadky Trnavy pre väčšie i menšie skupiny. Tie je potrebné rezervovať v Turistickom informačnom centre alebo cez stránku Región Trnava.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.10.2020
Na zaniknutom hrade sa konala prvá komentovaná prehliadka
Na zaniknutom hrade Breznica sa vo štvrtok (1. 10.) v rámci projektu Pohronská hradná cesta konala vôbec prvá komentovaná prehliadka.
viac
21.03.2023
TTSK vypísal výzvu na projekty podporujúce regionálny rozvoj a turizmus
O dotácie na projekty podporujúce regionálny rozvoj a turizmus v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) môžu uchádzači žiadať do 24. marca. Informoval o tom odbor komunikácie TTSK.
viac
04.05.2023
Trnava spúšťa sezónu Cargo bajkov, turisti ho nemôžu využiť
Mesto Trnava spúšťa požičiavanie Cargo bajkov. Záujemci musia splniť viacero podmienok, jednou z nich je, že musia mať trvalé bydlisko v Trnave a vek minimálne 18 rokov. Informovalo o tom mesto na webovej stránke.
viac
25.05.2023
V ponuke je 30 letných detských táborov, pomôže aj nadácia
Organizácie Košického samosprávneho kraja (KSK) s partnermi pripravili aj toto leto pre deti prímestské tábory. Spolu ide o 30 táborov s viac ako 50 turnusmi na Gemeri, Spiši, Above a Zemplíne.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.70 %