Piatok 03.04.2020
Dnes má meniny 
Richard
°C
05.03.2019 10:30

Jarné prázdniny v plnom prúde


Ilustračná snímka


Jarné prázdniny sú v plnom prúde. Tretí týždeň prázdnin otvoril svoje brány a žiaci spolu s rodičmi na strednom Slovensku si môžu užiť pár dni voľna. Horehronie aj počas posledného týždňa jarných prázdnin ponúka veľké množstvo zábavy nielen na lyžiarskych svahoch ale aj mimo nich.


Astrovlak vyrazí na svoju záverečnú zimnú jazdu z hlavnej staničky v Čiernom Balogu do Lesníckeho skanzenu Vydrovskej doliny, kde budú mať cestujúci možnosť pozorovať nočnú oblohu pod dozorom odborníkom s profesionálnymi ďalekohľadmi. V priestoroch romantickej horárni čaká na všetkých odborný výklad o oblohe a pozorovaní hviezd.

Remeselné stredy v turisticko-informačnom centre Horehronie v obci Bystrá sa budú tento týždeň niesť v znamení výroby z dreva. Pre všetkých milovníkov remesla budú pripravené drevené prvky na výrobu vlastnej drevenej búdky pre vtáčiky. Stačí prísť do priestorov infocentra a pustiť sa do práce.

Športoví nadšenci si tiež prídu na svoje. Adrenalínová jazda na fat e-biku s hrotmi zo Šumiaca až na Kráľovu Hoľu na snehu je výbornou voľbou pre nadšencov cyklistiky, ktorým ani sneh v jazde neprekáža. Do kopca Vám pomôže pohon elektrickej baterky a dole si môžete užiť jazdu plnú zážitkov s jedinečnými výhľadmi na krásnu horehronskú prírodu.

Aj v lyžiarskych strediskách bude veselo. Lyžiarske stredisko Mýto Ski & Fun v sobotu 9. marca rozozvučí a do tanca zahrá DJ Maxi. Lyžiari si budú môcť taktiež prezrieť a vyskúšať autá známej nemeckej značky BMW. Na zahriatie bude pre všetkých rodičov a dospelých pripravená ochutnávka destilátov Jelínek.

V Ski Resorte Tále bude aj tento týždeň mimoriadne večerné lyžovanie. Lyžovačku pri umelom osvetlení na kvalitne upravených zjazdovkách si môžete vychutnať utorok 5. marca, piatok 8. marca a v sobotu 9. marca.

„Počas celých jarných prázdnin sme pre turistov pripravili bohatý program. V lyžiarskych strediskách boli pre návštevníkov pripravené sprievodné hudobné programy. Pre nelyžiarov boli k dispozícii remeselné dielne, adrenalínová jazda na fat biku, či výlet zimných astrovlakom. Dúfame, že aj takouto formou, sprievodných a doplnkových programov prilákame do regiónu viac návštevníkov nielen počas prázdnin“ uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horehronie.

 

Autor: (ts-región Horehronie)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.02.2017
Posilnené spoje na Pezinskú Babu
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) v spolupráci so Slovak lines posilňujú autobusové spoje na Pezinskú babu a to už pred jarnými prázdninami.
viac
21.01.2019
Víkendový skibus cez štyri turistické regióny
V sobotu 19. januára bol spustený unikátny projekt, ktorý prepája 4 atraktívne turistické regióny skibusom zabezpečovaným Banskobystrickým samosprávnym krajom. Premávať bude každú sobotu a nedeľu do 24. marca.
viac
10.02.2019
Počas jarných prázdnin ponúkne múzeum špeciálnu ponuku
Pracovníci Slovenského banského múzea (SBM) v Banskej Štiavnici si pre prázdninujúcich školákov pripravili špeciálny program. V termíne od 20. februára do 8. marca ponúknu vo svojich expozíciách viacero akcií venovaných rodinám s deťmi.
viac
20.03.2020
Zachráňme spolu turizmus na Horehroní!
Aktuálna situácia s vírusom COVID – 19 a nariadenia vlády, ktoré zasiahli všetky subjekty na trhu nie je jednoduchá.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %