Pondelok 04.03.2024
Dnes má meniny 
Kazimír
°C
08.06.2016 04:23

Gurmán fest v Košiciach ponúkne množstvo dobrého jedla a zábavy


Pozvánka.


Siedmy ročník Gurmán Festu, ktorý sa od piatka do nedele uskutoční v Košiciach prinesie ponuku dobrého jedla od vystavovateľov z minulých ročníkov i nováčikov.


"V Košiciach privítame tento rok 56 vystavovateľov na ploche v mestskom parku. Pripravuje sa veľmi zaujímavý trojdňový program, či už na hudobných pódiách alebo takisto aj kulinárske šou. Zabezpečia ich šéfkuchárske hviezdy, ako napríklad Emanuele Ridi, Gabo Kocák či Košičan Michael Thíry, alebo pán Hromjak," uviedol výkonný riaditeľ organizácie Košice Turizmus Miloslav Klíma.   

"Kvalitne pripravené mäso, skvelé burgre, čerstvá zelenina, delikátna kávička, jedinečné vína, výnimočné miešané drinky či lokálne pivá – to je len štipka zo špecialít, ktoré návštevníkov tento rok čakajú. Novinkou bude aj špeciálne uvarené pivo iba na túto príležitosť, ktoré dostalo príhodné meno Zlatý Gurmán," priblížila manažérka podujatia Katarína Grešová.       

Spestrením budú podľa jej slov dve tradičné zábavné zóny. "Prvou z nich bude Hevhetia Jazz Zóna. Tá prinesie v piatok (10. 6.) o 19:30 hod. do Košíc kúsok Poľska – vystúpi totiž mladá kapela Bartosz Dworak Quartet, ktorá patrí medzi to najlepšie z nastupujúcej generácie jazzových hudobníkov. Druhou čerešničkou na torte bude slovenský hudobník Edo Klena a jeho kapela Klenoty, ktorá rozžiari v sobotu (11. 6.) o 20:30 hod. tváre všetkých, čo sa rozhodnú večer stráviť práve na Gurmán Feste. Hudobnú lahôdku zakončí v nedeľu o 15. hod. zostava Nebeská muzika z Terchovej, ktorá vám ukáže, že folklór nepatrí do čias minulých," uviedla na margo programu Grešová.       

Na svoje si počas Gurmán Festu prídu aj rodičia s deťmi. Pre ich ratolesti je totiž pripravená Detská zóna Lentilka. K týmto dvom zónam pribudne ešte jedna nová a netradičná – Športová zóna. "V Športovej zóne si budú môcť návštevníci oddýchnuť pri hraní stolného futbalu, volejbalu, bedmintonu a frisbee. Samozrejme, nezabudli sme ani na tých, ktorí okrem jedla obľubujú aj futbal. V sobotu (11. 6.) sa bude od 18. hod. na dvoch veľkoplošných obrazovkách naživo vysielať zápas Majstrovstiev Európy Slovensko – Wales," povedal Klíma.       

Vstupenky na podujatie si bude možné zakúpiť pri dvoch vstupoch. Prvý z nich bude cez most pri Jakabovom paláci a druhý pri Kunsthalle.       

Podujatie bude v piatok a sobotu trvať od 12. do 22. hod. a v nedeľu od 11. do 20. hod.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.05.2016
Na detskom folklórnom festivale v Likavke vystúpi viac ako 350 účinkujúcich
Oživiť i prezentovať bohatstvo ľudových folklórnych tradícií a sústrediť detské folklórne súbory z celého Slovenska na jednom mieste je cieľom 41. ročníka Detského folklórneho festivalu v Likavke pri Ružomberku.
viac
03.06.2016
V Lieskovci budú objavovať chute tradičných jedál Podpoľania
Podpora vidieckej kuchyne a zachovanie senzorických vlastností regionálnych jedál a nápojov je cieľom súťaže Tradičná chuť Podpoľania, ktorá sa uskutoční v sobotu, 4. júna v Lieskovci v okrese Zvolen.
viac
03.06.2016
Festival chutí ponúkne jahodové dezerty, ale aj jahodové pivo
Festival chutí Nitrianskeho kraja oživí Svätoplukovo námestie a nitriansku pešiu zónu v sobotu 4. júna.
viac
07.11.2016
Obľúbené Svätomartinské dni v Bratislave sa blížia
Svätomartinské dni, ktoré organizuje hlavné mesto začiatkom novembra 2016 pod záštitou primátora Iva Nesrovnala, už po deviatykrát oživia tradíciu svätomartinských osláv v hlavnom meste.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %