Pondelok 04.03.2024
Dnes má meniny 
Kazimír
°C
21.03.2022 12:35

Folklórny festival Východná sa uskutoční na prelome júna a júla


Snímka zdroj: (tasr).


Folklórny festival Východná (FFV) 2022 sa bude konať od 29. júna do 3. júla. Symbolom tohtoročného festivalu budú letokruhy. Informovala o tom Alexandra Žilavá z Národného osvetového centra (NOC).


"Kruh je obrazom slnka, mesiaca, jednoty, celistvosti, ochrany a regenerácie, cyklického pohybu, celého kolobehu života. Zároveň je i najstaršou tanečnou formou, ktorá každému tanečníkovi zaručuje rovnoprávnosť a v ktorej má každý svoje miesto," vysvetlila predsedníčka Programového výboru FFV Katarína Babčáková.

Festival vo Východnej organizuje NOC, spoluorganizátorom je obec Východná. Je najstarším podujatím na Slovensku v oblasti tradičnej kultúry, folklóru, folklorizmu a vrcholnou prehliadkou folklórneho hnutia so štatútom CIOFF International.

"Všetky novinky a program festivalu budeme postupne zverejňovať na stránke festivalvychodna.sk," dodala Žilavá.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.11.2019
Folklórny festival Východná získal ocenenie CIOFF International Festival
Folklórny festival Východná sa bude v roku 2020 niesť v duchu prestížneho medzinárodného ocenenia CIOFF International Festival. Získal ho na 49. svetovom kongrese Medzinárodnej rady organizátorov folklórnych festivalov a ľudového umenia (CIOFF).
viac
06.05.2022
Folklórny festival Východná 2022 sa bude konať pod záštitou prezidentky a UNESCO
Folklórny festival Východná (FFV) sa v tomto roku bude konať pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej a Slovenskej komisie pre UNESCO.
viac
06.06.2023
Folklórny festival Východná bude tento rok trvať tri dni
Folklórny festival Východná sa tento rok uskutoční v termíne od 30. júna do 2. júla. Návštevníci počas neho uvidia celovečerné programy, predstavia sa víťazi celoštátnych súťaží a pripravené sú aj vzdelávacie programy pre deti a dospelých.
viac
30.06.2023
Folklórny festival Východná ponúkne celovečerné aj vzdelávacie programy
Celovečerné programy, víťazov celoštátnych súťaží aj vzdelávacie programy pre deti a dospelých pripravili organizátori pre návštevníkov tohtoročného Folklórneho festivalu Východná. Podujatie sa začína v piatok a potrvá do nedele 2. júla.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %