Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
16.02.2021 10:15

Dotácie na zlepšenie vybavenia jedální v školách


Ilustračná snímka.


Rezort školstva sa rozhodol vyčleniť finančnú podporu pre školské jedálne. Zriaďovatelia môžu rezort požiadať o dotáciu v sume až päťtisíc eur do 28. februára 2021.


Školské jedálne patria spravidla do vlastníctva ich zriaďovateľov, najmä obcí, miest a VÚC, podobne ako aj budovy škôl. Za ich udržiavanie a rozvoj sú preto zodpovední zriaďovatelia. Napriek tomu sa ich rezort školstva rozhodol opätovne podporiť. Rezort informoval, že v minulom roku na zlepšenie vybavenia školských jedální vyčlenil 750-tisíc eur. Teraz ich podporí sumou 2 milióny eur. Dotácia bude určená prioritne na vybavenie jedální.

Cieľom je podpora zdravšieho životného štýlu žiakov, ktorej napomôže zlepšenie vybavenia školských jedální v základných a v stredných školách. A to formou nákupu moderných zariadení, napríklad konvektomatov, umývačiek riadu, chladničky, chladiaceho boxu, varného kotla či profesionálneho robota.

Konečný termín na predloženie žiadostí o rozvojový projekt je 28. február 2021. Stačí, ak žiadateľ vyplní žiadosť len online na stránke ministerstva školstva. Po vyplnení údajov, pred odoslaním žiadosti, odporúčame si vyplnenú žiadosť vytlačiť. Po odoslaní žiadosti cez formulár, je žiadateľ informovaný o úspešnom zaslaní. Rezort následne zabezpečí, aby okresné úrady v sídle kraja dostali potrebné informácie.

O podporu sa môžu uchádzať verejné, súkromné, cirkevné školy a školské jedálne. Rezort informoval, že popri novelách zákonov, systémových zmenách a opatreniach chce robiť aj takéto kroky, ktoré pomôžu zmodernizovať a skvalitniť vybavenie a prostredie škôl.

V prípade, ak má žiadateľ problémy s vypĺňaním žiadosti, otázky zasiela na emailovú adresu jedalne@minedu.sk.

Call centrum je k dispozícii v pracovných dňoch od 8.00 hod. do 16.00 hod. na bezplatnom telefónnom čísle 0800 138 033 alebo e-mailovej adrese helpdesk@iedu.sk.

Autor: (MŠVVaŠ SR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.11.2020
Pomoc potrebujú jedálne verejných škôl, neštátne poukazujú na nerovnosť
Zástupcovia cirkevných a súkromných škôl a školských zariadení poukazujú na nerovnosť medzi verejnými a neštátnymi zriaďovateľmi. Uviedli to v súvislosti s financiami, ktoré rezort školstva vyčlenil školám na nákup zariadenia pre školské jedálne.
viac
14.12.2020
Samospráva Prievidze chce vybaviť školské jedálne novým zariadením
Prievidzská samospráva plánuje zabezpečiť pre školské jedálne pri základných školách (ZŠ) nové zariadenia.
viac
09.04.2021
Žilina podporí športové kluby a jednotlivcov sumou 550 000 eur
Žilinská samospráva podporí tento rok šport celkovou sumou 550 000 eur. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka je pre žilinské športové kluby v rozpočte vyčlenených celkom 450 000 eur. Celková výška športových dotácií na podporu vrcholového športu je na rok 2021 vo výške 100 000 eur.
viac
23.04.2021
Ministerstvo školstva rozdelilo dva milióny eur pre školské jedálne
Zdravšie stravovanie žiakov, kvalita ponúkaných jedál a modernejšie vybavenie školských jedální - to sú ciele dotácie ministerstva školstva, na ktorú rezort tento rok vyčlenil celkovo dva milióny eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %