Piatok 14.06.2024
Dnes má meniny 
Vasil
°C
14.03.2024 01:05

Dolinková chce zorganizovať stretnutie k sieti detských ambulantných pohotovostí


Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (snímka: TASR- Martin Baumann)


Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková plánuje zorganizovať stretnutie v súvislosti s vyhláškou k redukcii siete detských ambulantných pohotovostí. Kroky avizovala v reakcii na snahu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) zachovať čo najviac pohotovostí.


"Budeme organizovať stretnutie na úrovni ministerstva zdravotníctva, slovenskej pediatrickej spoločnosti a ZMOS-u, kde si všetky informácie vysvetlíme," uviedla s tým, že vyhláška sa zatiaľ nemení.         

Osobne si myslí, že detské ambulantné pohotovostné služby (APS) musia byť zachované v prvom rade tam, kde je dostatok lekárov. "Pokiaľ nemáme personál a nemá tam kto pracovať, tak nie je možné, aby tam pevný bod zostal," skonštatovala.         

ZMOS chce zmenu vyhlášky, ktorá má priniesť redukciu detských ambulantných pohotovostí. Snaží sa o zachovanie pohotovostí v čo najväčšom počte a dostupnej vzdialenosti pre rodičov. Slovenská spoločnosť primárnej pediatrickej starostlivosti Slovenskej lekárskej spoločnosti (SSPPS SLS) aj Asociácia súkromných lekárov (ASL) SR zdôraznili, že základným motívom legislatívy k redukcii siete detských ambulantných pohotovostí je zachovanie dostupnosti zdravotnej starostlivosti.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.05.2018
ÚVO oceňuje súčinnosť ZMOS pri príprave novely o obstarávaní
Novela zákona o verejnom obstarávaní sa nachádza v predbežnom pripomienkovom konaní. Je predpoklad, že na budúci týždeň pôjde do medzirezortného pripomienkového konania. Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) má ambíciu, aby sa ním vláda zaoberala do začiatku letných prázdnin.
viac
24.09.2018
Ľudové remeslá sprevádza aj zahraničný záujem
Občianske združenie Tradičné ľudové umelecké remeslá už desať rokov organizuje medzinárodné stretnutia ľudových remeselníkov vo viacerých mestách na Slovensku
viac
06.03.2024
ZMOS chce zachovať čo najviac detských ambulantných pohotovostí, vedie rokovania
Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) chce zmenu vyhlášky k redukcii siete detských ambulantných pohotovostí. Snaží sa o zachovanie pohotovostí v čo najväčšom počte a dostupnej vzdialenosti pre rodičov.
viac
27.03.2024
Téma dňa: 15 detských pohotovostí skončí
Zániku 15 detských pohotovostí bola venovaná relácia Téma dňa Televízie TA3, do ktorej prijal pozvanie aj predseda Združenia miest a obcí Slovenska a primátor Partizánskeho Jozef Božik.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.70 %