Nedeľa 12.07.2020
Dnes má meniny 
Nina
°C
05.11.2019 09:00

Dobrovoľní hasiči dostali vynovenú zbrojnicu aj repasovanú Tatru


Snímka zdroj: liptovskerevuce.sk


Dobrovoľným hasičom z Liptovských Revúc (okres Ružomberok) bude slúžiť repasované vozidlo Tatra 815. Odovzdal im ho štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič. V rázovitej obci s vyše 1500 obyvateľmi zároveň koncom októbra symbolicky otvorili zrekonštruovanú hasičskú zbrojnicu.


"Naša obec je koncovou v rámci okresu. Príjazd vozidla z hasičskej stanice v Ružomberku trvá v ideálnych podmienkach 25 minút. Tatra 815 nám tak veľmi pomôže," povedal veliteľ dobrovoľných hasičov v Liptovských Revúcach Maroš Macík s tým, že aktuálne majú 40 členov a 12 hasičov v zásahovom tíme.       

Podľa starostky Jany Šimovej je takáto technika v rázovitom horskom prostredí Liptovských Revúc veľmi potrebná. "Obec predtým nevlastnila hasičskú techniku s cisternou. Teraz už môžeme pokojne spávať, i keď verím, že ju nebudeme musieť používať. Pre pocit bezpečia je to však veľmi dôležité," uviedla.       

Rekonštrukciu tamojšej hasičskej zbrojnice označila starostka za prínosnú. "Pre našich dobrovoľných hasičov je to novinka, keďže sa majú kde stretávať a majú tam sústredenú techniku zo všetkých troch častí obce," priblížila.       

Dobrovoľným hasičom obecná samospráva každoročne poskytne na fungovanie zhruba 6500 eur. Podľa Šimovej ide o financie určené na budovanie najdôležitejších zásahových materiálno-technických zabezpečení.       

Štátny tajomník ministerstva vnútra vyzdvihol mimoriadnu aktivitu miestnych dobrovoľných hasičov. "To, že ministerstvo pomáha či už finančnou dotáciou na rekonštrukciu požiarnej zbrojnice, alebo aj iným materiálno-technickým zabezpečením, ako sú hasičské auto Iveco alebo protipovodňový vozík, prispieva k tomu, že hasičský zbor v Liptovských Revúcach je akcieschopný. Neraz dokázal, že zvláda povodne, požiare aj iné mimoriadne situácie," doplnil.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.05.2016
Pre liptovské droby chcú získať ochrannú známku Európskej únie
Tradičné liptovské droby už majú svoj jednotný recept. Pripravili ho skúsení kuchári, výrobcovia i znalci regionálnej kuchyne a tradícií. Dôvodom sú snahy o zápis do Registra chránených označení pôvodu a chránených zemepisných označení vedeného Európskou komisiou.
viac
31.08.2019
Dobrovoľní hasiči vo Fiľakove oslávili 125. výročie. Dostali novú zbrojnicu
Mesto pre DHZ zrekonštruovalo priestory v garážach mestského bytového podniku Filbyt. Samospráva na tento účel získala z Ministerstva vnútra SR dotáciu takmer 30-tisíc eur. Novú zbrojnicu odovzdali počas osláv Dní mesta.
viac
03.01.2020
Hasiči dostali zrekonštruovanú zbrojnicu aj repasovanú Tatru
Dobrovoľným hasičom z Východnej v okrese Liptovský Mikuláš bude po novom slúžiť repasované vozidlo Tatra 148. Odovzdal im ho štátny tajomník ministerstva vnútra Rudolf Urbanovič. V obci s približne 2200 obyvateľmi zároveň koncom decembra otvorili vynovenú hasičskú zbrojnicu.
viac
02.05.2020
Dobrovoľní hasiči zo Záskalia si svojpomocne vynovili zbrojnicu
Dobrovoľní hasiči zo Záskalia, mestskej časti Dolného Kubína, si svojpomocne vymaľovali garáž a opravili opadanú omietku v budove miestnej hasičskej zbrojnice. S materiálom im pomohlo mesto.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %