Nedeľa 05.12.2021
Dnes má meniny 
Oto
°C
29.09.2021 02:25

Dni mesta Detva budú tento rok v obmedzenom režime


Ilustračná snímka, zdroj: kc detva


Dni mesta Detva budú tento rok pre šírenie sa nového koronavírusu v obmedzenom režime. Pre TASR to v stredu potvrdil hovorca Detvy Milan Suja.


„Po konzultácii s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva vo Zvolene sa z dôvodu zhoršujúcej sa pandemickej situácie plánovaný jarmok remesiel počas Dní mesta Detva neuskutoční,“ dodal.       

Mesto pripomína, že v sobotu (2. 10.) sa od 9.00 do 13.00 h môžu prísť ľudia pozrieť na Deň otvorených dverí Podpolianskeho múzea. Otvorené budú stále expozície a výstavy a aj dve nové expozície. V múzeu pokračuje expozícia, ktorej súčasťou sú fujary, gajdy, píšťalky i strunové nástroje. Náučným charakterom a nadčasovým výtvarno-priestorovým riešením predstavuje 118 kusov nástrojov od 47 výrobcov zo Slovenska. Záujemcovia si tiež môžu vo dvore Podpolianskeho múzea pozrieť exteriérovú expozíciu detvianskych drevených vyrezávaných krížov. Pochádzajú z druhej polovice 20. storočia.       

„O 10.00 h je na Partizánskej ulici v historickej časti mesta pripravený Pietny akt k spomienke na partizánsku prehliadku v Detve,“ pripomína samospráva s tým, že na sobotné popoludnie je naplánovaný kultúrny program na nádvorí Domu kultúry Andreja Sládkoviča. „O 12.00 h sa začína divadielko pre deti Kocúr v čižmách – Cililing. Neskôr sa predstavia spevácka skupina Senior a tanečná skupina Radosť. Po nich bude pódium patriť kapele, ktorá ponúka pravú záhorácku zábavu,“ zhrnulo mesto. Popoludní dostanú priestor folklórne kolektívy z Detvy.       

Nedeľné (3. 10.) Dni mesta Detva budú pokračovať svätou omšou a naplánované je aj požehnanie detvianskeho vyrezávaného kríža na Námestí SNP.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.05.2016
Dni mesta Levice vyvrcholia ohňostrojom
Levickým putovaním za vínom spojeným s ochutnávkou vyše stovky druhov vín od miestnych vinárov zo združenia Terroir Tekov sa v sobotu 14. mája začínajú Dni mesta Levice. Druhý ročník podujatia potrvá do 21. mája, kedy ho Námestí hrdinov ukončí ohňostroj k 860. výročiu mesta.
viac
10.06.2018
Dni mesta prinesú súťaže, krst knihy aj maľovanie insitného obrazu
Súťaže, kultúrne podujatia, krst knihy, ale aj živé maľovanie obrazu. To všetko čaká na obyvateľov a návštevníkov mesta Jelšava v Revúckom okrese počas nadchádzajúcich Dní mesta, ktoré sa uskutočnia 15. až 17. júna.
viac
07.08.2018
Dni mesta Trebišov 2018
Mesto Trebišov pripravuje, ako každý rok, veľkolepé kultúrno-spoločenské podujatie Dni mesta Trebišov. Mestské slávnosti začnú pondelok 20. augusta 2018 sprievodnými podujatiami.
viac
17.09.2018
V Trebišove ukončili leto oslavami DNÍ MESTA
Najväčšie mestské slávnosti sa konajú každoročne koncom leta. Aj v roku 2018 vyvrcholilo Kultúrne leto DŇAMI MESTA Trebišov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %