Sobota 18.05.2024
Dnes má meniny 
Viola
°C
16.04.2024 07:55

Cez víkend začína novú sezónu stropkovský Park zvierat


Snímka zdroj: Vranovské novinky


Najnavštevovanejšia turistická atrakcia v Stropkove otvára po zimnej prestávke svoje brány už tento víkend. Park zvierat, niekdajší ZOO park, má pre svojich návštevníkov v tomto roku pripravených niekoľko noviniek.


 „Snažili sme sa rozšíriť druhový fond parku a som rád, že sa nám podarilo získať korytnačky močiarne a bazilišky, čo je druh jašterice. V najbližších dňoch pribudnú pštrosy nandu a veľkým lákadlom budú kengury, ktoré u nás očakávame v priebehu budúceho týždňa,“ priblížil vedúci Parku zvierat Kamil Soóš. Pri detskom ihrisku bol počas zimnej prestávky vybudovaný výbeh pre ovce a kozy, ktorý bude fungovať na spôsob kontaktnej ZOO. Počas sezóny ešte pri pavilóne s primátmi pribudne voliéra určená pre malé mačkovité šelmy. „Toto budeme realizovať za pochodu, ale radi by sme to ukončili ešte v priebehu sezóny. Postupne sa chceme zamerať aj na rekonštrukciu detského ihriska, ktoré prešlo pred sezónou nevyhnutnou údržbou. Príjemným spestrením pre návštevníkov je Rozprávková chalúpka, kde sa nachádza oddychový priestor pre návštevníkov, prebiehajú tam projekcie filmov zameraných na ekológiu a ochranu prírody,“ dodal K. Soóš. V Parku zvierat sa nachádza vyše osemdesiat kusov zvierat a celkovo je tam 43 živočíšnych druhov.

Vstupné na aktuálnu sezónu ostalo nezmenené - deti do 3 rokov majú vstup zdarma, vstupné do veku 15 rokov je 2 eurá, dospelí zaplatia 4 eurá. K dispozícii sú aj sezónne permanentky. Park bude otvorený denne od 10.00 do 17.00 hod., počas víkendov do 18.00 hod.

Autor: (ts-mesto Stropkov, Peter Novák)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.02.2017
Plesová sezóna v bratislavskom regióne
Cez víkend sa bude v bratislavskom regióne plesať takmer na každom kroku.
viac
20.06.2017
V rokline Kyseľ v Slovenskom raji pribudol nový ferratový chodník
Roklina Kyseľ v Slovenskom raji, ktorú vlani v auguste po 40 rokoch otvorili, je po viac ako sedemmesačnej uzávere opäť prístupná pre turistov. Novinkou tohtoročnej sezóny je stometrový ferratový chodník v spodnom úseku pri nástupe.
viac
28.04.2021
Stropkovský Park zvierat postupne mení zameranie
Po zimnej prestávke je od polovice apríla verejnosti sprístupnený stropkovský Park zvierat. Toto unikátne zariadenie v širšom centre mesta vstupuje v tomto roku už do svojej tridsiatej ôsmej sezóny. Pre návštevníkov prináša opäť niekoľko noviniek.
viac
08.10.2021
Oslavy Dňa obce v Devínskej Novej Vsi
V dňoch 9. a 10. októbra 2021 sa v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves uskutočnia oslavy Dňa obce pri príležitosti 570. výročia prvej písomnej zmienky o Devínskej Novej Vsi. Devínska Nová Ves pripravila bohatý kultúrny program plný symbolov a historických odkazov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %