Sobota 01.04.2023
Dnes má meniny 
Hugo
°C
02.01.2023 09:30

Časť cesty medzi Veľkými Uhercami a Skýcovom zrekonštruujú za 12,081 milióna eur


Ilustračná snímka.


Časť cesty druhej triedy medzi Veľkými Uhercami (okres Partizánske) a Skýcovom (okres Zlaté Moravce) zrekonštruujú za 12,081 milióna eur. Dodávateľa prác vybral Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) cez verejnú súťaž.


Rekonštrukciu cesty II/511 projekčne rozdelili na štyri etapy, ako prvú budú realizovať tretiu etapu, ktorá je v najhoršom stave.

Dodávateľom prác má byť na základe výsledku verejného obstarávania združenie spoločností Eurovia SK a ViOn. Rekonštrukciu by mali zrealizovať za 12 081 172,44 eura. Zmluva o dielo ešte nie je účinná, verejnú súťaž totiž musí ešte odobriť riadiaci orgán.

Na rekonštrukciu úseku od osady Rudica – Fatimová až po najvyšší bod trasy s názvom Vrchhora získala krajská samospráva financie z Integrovaného regionálneho operačného programu. Celková výška výdavkov na projekt je približne 10,2 milióna eur, z toho 7,6 milióna eur predstavuje nenávratný finančný príspevok.

Krajská samospráva verejné obstarávanie na dodávateľa tretej etapy rekonštrukcie cesty II/511 opakovala, súťaž jej nariadil zrušiť Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). "Dôvodom na zrušenie súťaže na túto etapu rekonštrukcie bol podľa názoru ÚVO neprimeraný rozsah požiadaviek verejného obstarávateľa na predkladanie ponúk uchádzačov o zákazku a nedostatočné zdokumentovanie vyhodnotenia ponuky úspešného uchádzača, pričom tieto zistenia ÚVO mohli mať vplyv na výsledok predmetného verejného obstarávania," uviedla pred časom hovorkyňa TSK Lenka Kukučková.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.05.2019
Cezhraničný projekt má zlepšiť dopravnú dostupnosť Bošáckej doliny
Zlepšenie dopravnej dostupnosti Bošáckej doliny z oboch strán hranice je hlavným dôvodom zámeru Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) zrekonštruovať približne štvorkilometrový úsek cesty III/1223 z obce Zemianske Podhradie do Bošáce v okrese Nové Mesto nad Váhom.
viac
10.02.2020
Mesto Trenčín zrekonštruuje za pol milióna eur cestu k južnému opevneniu hradu
Mesto Trenčín v rámci medzinárodného projektu Trenčín, Bučovice, chránime európske tradície (TreBuChET) zrekonštruuje z eurofondov za viac ako 500.000 eur prístupovú cestu k južnému opevneniu Trenčianskeho hradu, chodník okolo Čerešňového sadu a osadí nový mobiliár.
viac
13.06.2022
TSK rekonštruuje časť cesty z Myjavy do Nového Mesta nad Váhom
Do konca júla by mala byť ukončená rekonštrukcia cesty II/581 z Myjavy do Nového Mesta nad Váhom. Opravou prechádza úsek v celkovej dĺžke viac ako 4,6 kilometra v katastrálnych územiach Myjava a Hrašné.
viac
13.09.2022
TSK začal s rekonštrukciou takmer päťkilometrového úseku cesty II/517
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) spustil piatu a šiestu etapu rekonštrukcie cesty II/517 medzi obcami Prečín a Domaniža v Považskobystrickom okrese. Informoval o tom Matej Plánek z komunikačného oddelenia Úradu TSK.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.32 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.99 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %