Utorok 19.11.2019
Dnes má meniny 
Alžbeta
°C
04.10.2019 04:05

BSK: Všetky župné školy sa prezentujú na jednom mieste


Ilustračný výrez


Aké odbory škola ponúka, akých má študentov, v čom sa môžu angažovať, sú školy zapojené v medzinárodnom projekte, uplatním sa na trhu práce? To je len časť otázok, ktoré počas dnešného dňa môžu klásť žiaci, rodičia, pedagógovia ako aj široká verejnosť študentom a pedagógom župných stredných škôl.


Prezentujú sa na tradičnom podujatí Deň župných škôl v Avione 2019, ktorý organizuje Bratislavský samosprávny kraj po deviaty raz. Prvýkrát v histórii podujatia sa na jednom mieste zišlo všetkých 54 stredných škôl a gymnázií v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti.

„Som presvedčený, že táto akcia prispieva k tomu, aby si mladí ľudia vyberali pre svoju budúcnosť to najlepšie. Pre župu je to zároveň spätná väzba, ako ľudia reagujú na školy v pôsobnosti kraja. Ak sa žiaci budú zaujímať o to, aký bude ich budúci profil, ďaleko ľahšie si nájdu prácu. Je dôležité, aby sa mladí ľudia vedeli po škole nielen zamestnať, ale aby ich budúca profesia aj bavila. Výberu treba preto venovať dostatočnú pozornosť,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Prezentačné podujatie Deň župných škôl v Avione 2019 sa začalo o 9. hodine v nákupno-zábavnom centre Avion v Bratislave a potrvá až do 18. hodiny. Cieľom je propagácia stredného školstva, najmä odborného vzdelávania v bratislavskom regióne a spoznanie ich pestrej ponuky. Žiaci základných škôl, a to nielen deviatych ročníkov, ako aj ich rodičia, majú možnosť vidieť, aké stredné školy ponúka bratislavská župa, ale najmä porozprávať sa priamo s pedagógmi i študentmi týchto škôl o možnostiach štúdia a vidieť ukážky ich zručností.

Okrem informačných stánkov jednotlivých škôl je počas dňa na pódiu pripravený aj sprievodný program, o ktorí sa postarajú samotní študenti prezentujúcich sa škôl. Súčasťou sú aj hudobné, tanečné a spevácke vystúpenia, prezentácia viazania kytíc, dekantácie vína ako aj kynologická ukážka a sebaobrana či prezentácia športovej prípravy.

Ponuka župných škôl sa však opäť predstaví aj v mestách mimo hlavného mesta s názvom Župná škola pre teba. Prezentačné podujatie po druhý raz zavíta do Pezinka, Senca a Malaciek.

V Pezinku sa v Dome kultúry odprezentujú školy v utorok 8. 10. od 9. do 17.  hodiny.

Mesto Senec navštívia zase vo štvrtok 10. 10., kedy sa so župnou ponukou môžu záujemcovia prísť zoznámiť od 9. do 17. hodiny do Strednej odbornej školy automobilovej a podnikania na Kysuckej 14.

Podujatie Župné školy pre teba ukončí svoje putovanie po regióne v Malackách 16. 10. v Športovej hale Malina, kde budú školy, študenti a pedagógovia k dispozícii od 9. do 17. hodiny.

Autor: (bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.06.2016
Župné školy súčasťou Európskeho samitu regiónov a miest
Počas „Župného štvrtku“ predstavili zástupcovia župy a škôl najprv výstavu fotografií študentov a následne aj program podujatia DANUBE UP 2016.
viac
08.10.2019
Prezentačné podujatie Župné školy pre teba v Pezinku
Pozývame vás na Župné školy pre teba do Pezinka, ktoré sú pokračovaním úspešného prezentačného podujatia Deň župných škôl v Avione.
viac
11.10.2019
Župné školy predstavili ponuku v Senci
Deviataci, ich rodičia, učitelia, výchovní poradcovia a verejnosť včera - 10. októbra. - zavítali na ďalšie z podujatí „Župná škola pre teba“.
viac
13.11.2019
Do konca novembra sa predstaví 21 župných škôl
Rozhodnúť sa správne vybrať si správnu školu je to najťažšie. Preto Bratislavský samosprávny kraj otvára svoje školy verejnosti. Deviataci, ich rodičia, výchovní poradcovia sa môžu počas Dní otvorených dverí priamo na školách zoznámiť s prostredím, odbormi či zameraním.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %