Utorok 12.11.2019
Dnes má meniny 
Svätopluk
°C
28.09.2019 09:05

BSK: Stážisti prihláste sa na prax


Ilustračná snímka (bsk)


Vyskúšať si prácu vo verejnej sfére, spoznať bližšie život na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja, zistiť čo všetko Bratislavský samosprávny kraj robí a o čo sa stará je cieľom projektu odbornej praxe pre stážistov.


Pilotný projekt spustila župa v apríli a koncom augusta ho úspešne ukončilo 10 stážistov. Aktuálne je tu šanca pre nových, ktorí sa môžu prihlásiť do30. septembra 2019.

„Radi privítame ďalších nových stážistov. Absolventi prvého ročníka boli veľmi šikovní a vnímaví. Zhodli sa v tom, že ich stáž obohatila o zážitky aj skúsenosti. Verím, že sú aj motiváciou pre nových záujemcov,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Odborná prax je určená pre 12 stážistov, ktorí sú študentmi 2. až 4. ročníka vysokej školy. Od 15. októbra 2019 do 31. marca 2020 budú pôsobiť na Odboroch školstva, mládeže a športu, sociálnych vecí, investičných činností, zdravotníctva ako aj oddelení kultúry a cestovného ruchu i v Kancelárii predsedu. Počas odbornej praxe môžu odpracovať maximálne 60 hodín a zarobiť si 3 eurá na hodinu.

Žiadosť spolu s motivačným listom a potvrdením o návšteve školy treba poslať do 30. septembra 2019 na odbornastaz@region-bsk.sk.

Autor: (ts-bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.04.2017
Konferencia o koncepcii dopravy pre verejnosť
Bratislavský samosprávny kraj organizuje odbornú konferenciu, ktorá sa uskutoční už tento štvrtok na bratislavskom Gymnáziu Ladislava Novomeského na Tomášikovej ulici.
viac
08.11.2018
Škola s praxou je realitou
Stredná odborná škola pedagogická na Bullovej v bratislavskej Dúbravke, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, už môže na prax využívať materskú školu priamo vo svojich priestoroch.
viac
14.11.2018
Tradičný jesenný výlov školských rybníkov
Spojená škola v Ivanke pri Dunaji, ktorá ponúka aj štúdium v odbore rybárstvo zorganizovala včera v Stredisku odbornej praxe Veľké Blahovo jesenný výlov kaprov.
viac
08.04.2019
BSK: Stážisti už spoznávajú život na úrade
Od 1. apríla na Úrade BSK stážujú študenti. Pilotný program testujú 13 úspešní uchádzači, ktorí po dobu 4-5 mesiacov budú súčasťou odborov zdravotníctva, sociálnych vecí, školstva, mládeže a športu, cestovného ruchu a kultúry, financií, Útvaru riaditeľa úradu a Kancelárie predsedu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.79 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.45 %