Streda 05.08.2020
Dnes má meniny 
Hortenzia
°C
24.10.2017 11:30

Bratislava si dnes uctí obete Dunaja


Plagát.


Hlavné mesto si dnes pietnou spomienkou pripomenie tých, ktorí sa stali obeťami rieky Dunaj. Pietna spomienka sa uskutoční na nábreží Dunaja pri obchodnom centre Eurovea o 18. hodine.


Hlavné mesto SR Bratislava v spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom, Vodáckym klubom Tatran Karlova Ves a spoločnosťou Slovenská plavba a prístavy a. s., si aj tento rok pripomenú všetkých tých, ktorých rieka Dunaj pripravila o život.

Pietna spomienka sa uskutoční pod záštitou primátora mesta Bratislava Iva Nesrovnala, na nábreží Dunaja na Námestí M. R. Štefánika v areáli OC Eurovea.

Súčasťou spomienky budú príhovory predstaviteľov evanjelickej a katolíckej cirkvi a zástupcov Hlavného mesta SR Bratislavy. Po symbolickom posvätení pietneho venca ho členovia vodáckeho klubu Tatran Karlova Ves spustia na Dunaj. V sprievodnom programe vystúpi Katarína Máliková a Spevácky zbor mesta Bratislavy pod vedením dirigenta Ladislava Holáska.

Spomienková pietna slávnosť sa uskutočňuje vo všetkých krajinách, ktorými Dunaj preteká. Cieľom je vyjadriť rieke pokoru a úctu. Toto podujatie tvorí súčasť histórie Bratislavy od roku 1991 a má všetkým pripomenúť tragické osudy tých, ktorí zahynuli v dunajských vodách.

Autor: (hmb)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.01.2017
Výstava Poľovníctvo a Oddych s bohatým programom
Koniec januára bude v bratislavskej Inchebe patriť výstave Poľovníctvo a Oddych, ktorá od 26. do 29. 1. 2017 určite zaujme nielen profesionálnych poľovníkov, ale aj poľovníckych nadšencov a všetkých, ktorí radi trávia svoj voľný čas v prírode.
viac
21.03.2017
Pozvánka na festival Hory a mesto 2017
Spoločnosť ASEKOL SK je už po piatykrát partnerom festivalu horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto, ktorý sa v Bratislavskom Auparku uskutoční od 22. do 26. marca 2017.
viac
03.04.2017
Týždeň slovenského filmu
Týždeň slovenského filmu prinesie bratislavským divákom kolekciu minuloročných domácich titulov pohromade na jednom mieste a umožní dohnať resty, ktoré sa filmovým fanúšikom mohli vlani nazbierať.
viac
05.05.2017
Cirkul'art bude po novom trvať mesiac
V Bratislave sa dnes večer začne festival nového cirkusu Cirkul'art.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.03 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.72 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %