Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
04.03.2024 12:05

Bilbordy sa z obytnej časti mesta postupne vytratia


Ilustračná snímka:


Bilbordy z obytnej časti mesta Žiar nad Hronom sa postupne vytratia. Nové regulatívy týkajúce sa umiestňovania reklamných stavieb na území mesta zavádzajú zmeny a doplnky číslo osem územného plánu mesta, ktoré na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva schválili žiarski poslanci.


"Myslím si, že doba dospela k tomu, že boom bilbordov, ktorý tu bol, už dnes ľudí aj unavuje. Vizuálny smog je veľký nielen v našom meste, je to všade a odhodlali sme sa, že my ho z mesta vytlačíme, respektíve z obytnej časti mesta," uviedol pre TASR primátor Peter Antal s tým, že v ostatných častiach mesta, ako napríklad na Priemyselnej ulici, bilbordy ostanú aj naďalej.         

Reklamné plochy z obytnej časti mesta tak budú podľa primátora postupne miznúť. Niektoré už z mesta odstránili. Išlo o bilbordy, ktoré boli umiestnené na mestských pozemkoch a ku koncu minulého roka sa im skončila nájomná zmluva, pričom mesto ju ďalej nepredĺžilo. "Pri pozemkoch súkromných, kde sa bude končiť dočasné stavebné povolenie, ho nebude možné predĺžiť s odôvodnením toho, že náš územný plán mesta vylučuje takúto zástavbu," dodal primátor.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.03.2016
V Žiari nad Hronom bude opäť obľúbená Zóna bez peňazí
Jarný kolobeh vecí, aj tak nazvali dobrovoľníci zo Žiaru nad Hronom podujatie, ktoré chystajú na 9. apríla v Dome kultúry na Námestí Matice Slovenskej. Na dobre známu Zónu bez peňazí pozývajú Žiarčanov už po druhý raz.
viac
04.12.2017
V Žiari nad Hronom začala opäť pôsobiť občianska poriadková služba
V Žiari nad Hronom začala od decembra opäť pôsobiť občianska poriadková služba. V uplynulom mesiaci vybralo mesto vo výberovom konaní jej ôsmich členov, na miesto koordinátorky uspela žena.
viac
25.02.2019
Na opatrovateľskú službu získalo mesto viac ako 270-tis. eur
Mesto Žiar nad Hronom získalo 270 180 eur na projekt podpory opatrovateľskej služby. Ide o nenávratný finančný príspevok z Operačného programu Ľudské zdroje. Projekt bude trvať 26 mesiacov, od februára 2019 do marca 2021.
viac
28.11.2019
Prvé vianočné stánky otvoria v centre mesta už tento piatok
Centrum Žiaru nad Hronom bude aj počas tohtoročného adventu patriť vianočným trhom. Tie budú tento rok od 16. do 23. decembra. V predstihu však budú otvorené stánky s občerstvením.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %