Sobota 06.06.2020
Dnes má meniny 
Norbert
°C
28.06.2019 11:30

Babičkina letná škola


Ilustračný výrez plagátu


Turisticko-informačné centrum HOREHRONIE v obci Bystrá sa opäť premení na kreatívne miesto nielen pre domácich ale aj turistov, ktorí prídu počas letných prázdnin do regiónu.


Každú stredu počas letných prázdnin sa priestory turisticko-informačného centra HOREHRONIE zmenia na kreatívne dielne, počas ktorých si domáci, či návštevníci budú môcť opäť vyrobiť jedinečný suvenír, či sa dozvedieť veľa zaujímavých informácií o liečivých bylinkách, včelách a výrobkoch z medu, peľu alebo propolisu. Pre záujemcov o históriu a tradície budú pripravené zaujímavé prednášky a workshopy o tradíciách a folklóre regiónu Horehronie, a ovčiarske popoludnie počas ktorého si záujemcovia budú môcť vyskúšať výrobu ovčiarskych paličiek a vypočuť si hru na ovčiarske píšťaly a fujaru.

„Nápad využiť priestory infocentra na kreatívne dielne vznikol už počas zimy. Počas troch mesiacov mali návštevníci možnosť priučiť sa a vyskúšať si rôzne zaujímavé remeslá a vyrobiť si vlastnoručný darček či suvenír. Priestory infocentra sú veľmi netradičné a preto sme sa rozhodli aj počas letných prázdnin využiť toto miesto a naplánovali sme pre záujemcov bohatý program počas celých prázdnin“ uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.   

„Kreatívne dielne, prednášky či workshopy budú prebiehať každú stredu v poobedných hodinách v priestoroch turisticko-informačného centra v prípade priaznivého počasia sa bude využívať aj vonkajšia záhrada za informačným centrom a tak si návštevníci budú môcť užiť kreatívne dielne aj na čerstvom vzduchu. Dielne, prednášky a workshopy budú vždy pod vedením odborníka na danú tému priamo z regiónu Horehronie“ dodala Bc. Zuzana Tesáková, koordinátorka rozvoja pre destináciu Horehronie.

Celý harmonogram „Babičkinej letnej školy“ nájdete na stránke www.horehronie.sk v sekcii podujatia. Nakoľko je počet miest na jednotlivých kreatívnych dielňach obmedzený je potrebná rezervácia e-mailom na tic@horehronie.sk prípadne telefonicky na čísle +421 903 513 535.

Autor: (ts-región Horehronie)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.03.2016
Zo starej školy chcú spraviť centrum voľného času
Nevyužívaný objekt chcú v obci Dolná Ždaňa v okrese Žiar nad Hronom zrekonštruovať na Centrum voľného času Eleny Čepčekovej. Spisovateľka, ktorá je známa najmä svojou tvorbou pre deti a mládež, sa v obci narodila.
viac
01.07.2016
Na hranici s Rakúskom otvorila NDS nové informačno-predajné miesto
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) otvorila dnes v Jarovciach, na hranici s Rakúskom, nové uvítacie informačno-predajné miesto (IPM) s najvyšším svetovým štandardom.
viac
06.11.2018
Súťaž o nezabudnuteľnú Jedličkovú na Horehroní
Mikuláš už klope na dvere a s ním aj Jedličková slávnosť. Tento rok ale prichádza jedinečná príležitosť zažiť nezabudnuteľnú „Jedličkovú“ v novom turisticko- informačnom centre Horehronie na Bystrej.
viac
01.04.2019
Informatici budú mať pre štúdium modernejšie priestory aj vybavenie
Ďalšie Centrum odborného vzdelávania a prípravy, tentoraz pre oblasť informačných technológií, dostáva reálne kontúry. Buduje sa na Strednej odbornej škole informačných technológií na Hliníckej 1 v Bratislave.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.85 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.38 %