Nedeľa 21.07.2024
Dnes má meniny 
Daniel
°C
30.08.2017 12:00

Ako využiť posledné dni prázdnin? Zaujímavé tipy kam v Bratislave


Pozvánka na Dni majstrov ÚĽUV.


Hoci sa letné prázdniny pomaly blížia k svojmu záveru, kultúrne leto v Bratislave nekončí. Využite posledné letné dni a vychutnajte si kultúrne podujatia a zaujímavé akcie mestských organizácií.


Prvý septembrový víkend (2. – 3. 9.) v centre mesta bude patriť ľudovej tvorbe. Počas tradičného podujatia Dni majstrov ÚĽUV sa môžete tešiť na Školu remesiel, ale aj rozmanité ľudové hry. Neoddeliteľnou súčasťou podujatia bude aj ochutnávka slovenských gastronomických špecialít.

Bratislavské kultúrne a informačné stredisko pripravilo pre deti v stredu 30. augusta od 17:30 hod. posledné predstavenie Ako šlo vajce na vandrovku divadla Z Kufra von. Pôjde o predstavenie z pravidelného cyklu Rozprávky pri Dóme na Rudnayovom námestí. Po predstavení prebehne vylosovanie súťaže o lístky do divadla, ZOO a Mestského múzea, ktorá prebiehala počas celého projektu. Deti sa môžu zapojiť do súťaže aj počas tohto posledného predstavenia.

Na Hrade Devín sa v nedeľu 3. septembra od 10. hodiny môžete tešiť na rytierske súboje. Organizátori podujatia Rytieri na Devíne priblížia návštevníkom históriu obdobia gotiky. Na programe budú detské rytierske hry, historický šerm či rytierske súboje na koňoch v podaní Tovarišstva starých bojových umení a remesiel.

Podmanivý Drôtený vodný svet na vás čaká v Justiho sieni Primaciálneho paláca. Výstavu vyše stovky originálnych drotárskych umeleckých diel štyridsiatich súčasných výtvarníkov môžete navštíviť každý pracovný deň od 10.  do 18. hodiny. Výstava potrvá do 6. septembra. Jej súčasťou je aj hlasovanie o najkrajšiu drôtenú rybu.

V Zoologickej záhrade si počas víkendu nenechajte ujsť príležitosť zúčastniť sa prehliadky s komentovaným kŕmením a možnosť povoziť sa na poníkoch. Počas júla došlo v areáli zoologickej záhrady k rekonštrukcii prístupovej cesty smerom k výbehu nosorožcov, čo zabezpečí zvýšený komfort pre návštevníkov ZOO. Viac informácií sa dozviete na webovej stránke: http://www.zoobratislava.sk/?zoologicke-aktuality&sprava=vikendove-komentovane-krmenia

Na Magio pláži na petržalskom brehu Dunaja ešte stále môžete zažiť skvelé koncerty, zašportovať si alebo si zájsť na cestovateľské kino. Viac o programe: https://magioplaz.zoznam.sk/35-tde-288-39.

Posledné horúce letné dni určite využite aj na kúpanie a oddych pri vode na bratislavských kúpaliskách. Otvorených bude všetkých sedem kúpalísk v správe mestskej organizácie STARZ (Kúpalisko Rosnička, Lamač, Rača, Krasňany, Delfín, Tehelné pole a Areál zdravia Zlaté piesky).

Druhý septembrový víkend v nedeľu 10. septembra si nezabudnite rezervovať na slávnostné ukončenie 42. ročníka mestského festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2017. Čaká nás veľká after party - Rozlúčka s letom plná zaujímavých akcií a podujatí. O programe podujatia bude hlavné mesto už čoskoro informovať.

Autor: (hmb)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.05.2017
208. výročie obliehania Bratislavy Napoleonom
Podujatím s názvom „Ubránili sme sa“ si Bratislavský samosprávny kraj pripomenie 208. výročie obliehania Bratislavy Napoleónom v dňoch 19. - 21. mája 2017 v Sade Janka Kráľa a na Tyršovom nábreží v Petržalke.
viac
29.06.2017
V uliciach Starého Mesta sa bude opäť cestovať časom
Obyvatelia a návštevníci hlavného mesta si budú môcť koncom týždňa v uliciach bratislavského Starého Mesta opäť zacestovať v čase. Mestská časť totiž pripravuje na piatok a sobotu (30. 6. a 1. 7.) druhý ročník festivalového podujatia s názvom Cestovanie časom.
viac
21.07.2017
Nenechajte si ujsť pestrý víkend v bratislavskom regióne
Návštevníci bratislavského regiónu sa tento víkend môžu tešiť na podujatia Bratislava in the sky, LARP Kráľovstvo Vína, Summer Night Hafla 2017 - Oriental Garden party, Iva Bittová & Mucha Quartet (Viva Musica), Muž so železnou maskou na Červenom Kameni, Svätojakubský jarmok, 3. GULÁŠ FEST.
viac
24.08.2017
Námestie slobody ožíva
Hlavné mesto pokračuje v revitalizácii Námestia slobody, ktoré bolo dlhodobo v dezolátnom stave. Po ukončení prvej etapy revitalizácie chceme na námestie vrátiť život. V piatok 25. augusta pozývame všetkých na podujatie Námestie slobody ožíva, ktoré sa uskutoční od 18. hodiny.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %