Pondelok 08.03.2021
Dnes má meniny 
Alan, Alana
°C
13.02.2021 04:30

Staré Mesto otvára od pondelka svoje základné školy. Zatiaľ pre žiakov 1. stupňa


Starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová. Snímka (tasr)


Od pondelka 15. februára otvára bratislavské Staré Mesto základné školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti pre žiakov 1. stupňa.


 „Nadviažeme na plnohodnotné vzdelávanie prerušené pred viacerými týždňami. Urobíme tak so všetkou opatrnosťou a rešpektom k vážnosti pandémie. Vzdelanie je dôležité, ale zdravie ešte viac,“ informovala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Vedenie mestskej časti rozhodlo o otvorení škôl na základe uznesenia vlády o návrate detí do škôl a schváleného COVID automatu. Rovnako aj regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave vydal stanovisko v ktorom oznamuje, že je potrebné riadiť sa platným covid automatom. „Rodičom, ktorí majú záujem dať svoje dieťa do školy, chceme dať možnosť, aby tak urobili. Situáciu v školách budeme monitorovať na dennej báze,“ uviedla starostka.

Školy sa na návrat detí pripravili. Pri nástupe sa bude deťom každé ráno merať teplote, rodičia musia mať platný negatívny AG test. Každá škola má tiež zriadenú „izolačku“, do ktorej bude v prípade potreby bezodkladne umiestnené každé dieťa s príznakmi ochorenia. Dieťa v nej zotrvá až do príchodu zákonného zástupcu.

Priestory škôl budú denne dezinfikované - z toho dôvodu sa budú školské kluby zatvárať už o 16:00 h.

Pre učiteľov základných a materských škôl sme zabezpečili ochranné prostriedky – respirátory FFP2, rúška a pre každého ochranný štít. „Tento víkend v spolupráci s Biomedicínskym centrom SAV zabezpečujeme PCR testy pre zamestnancov pracujúcich v školstve - ZŠ aj MŠ. Zároveň v spolupráci s ministerstvom školstva pripravujeme očkovanie našich učiteľov.,“ upresnila Z. Aufrichtová.

V Starom Meste už od 8. februára fungujú aj všetky materské školy. Do materských škôl nastúpilo okolo 356 z 1161 detí, ich počet sa zvyšuje.

„Chorobnosť v materských školách je dôkladne monitorovaná, rovnako to bude aj na základných školách. Sme pripravení reagovať na akúkoľvek zmenu,“ uzavrela starostka Starého Mesta.

Autor: (ts-Bratislava-Staré Mesto)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.09.2017
Staré Mesto má grantový program na tento rok
Skultúrnenie verejného priestoru, ochrana a tvorba životného prostredia, kultúrno-spoločenské aktivity a rozvoj kultúrneho života. To sú oblasti, v rámci ktorých sa dá požiadať bratislavské Staré Mesto o pridelenie grantu.
viac
04.12.2018
Do kresla starostu Starého Mesta oficiálne zasadla Z. Aufrichtová
Kreslo starostu bratislavského Starého Mesta patrí od utorka oficiálne Zuzane Aufrichtovej (SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina, OKS, Nova, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska). Miesto jej uvoľnil doterajší starosta Radoslav Števčík.
viac
09.05.2019
Staré Mesto spustilo novú aplikáciu na lepšiu komunikáciu s občanmi
Aktuálne novinky z diania v mestskej časti, dôležité informácie pre obyvateľov i program kultúrnych akcií, aj to prináša nová aplikácia Staré Mesto. Ide o ďalší krok na zlepšenie komunikácie samosprávy voči občanom a zlepšenie informovanosti o práci starostky, poslancov a celého úradu.
viac
01.03.2021
Nové Mesto by mohlo po prázdninách otvoriť škôlky a prvý stupeň škôl
Bratislavské Nové Mesto by mohlo po prázdninách otvoriť všetky svoje materské školy a tiež prvý stupeň základných škôl. Starosta Rudolf Kusý ubezpečuje, že mestská časť urobí všetko pre to, aby boli školy a škôlky bezpečným miestom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.62 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.69 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %