Utorok 11.05.2021
Dnes má meniny 
Blažena
°C
07.06.2018 11:55

Parasport24 Tour aj tento rok pomáha v Trenčianskom kraji


Ilustračná snímka Parasport24


Cyklistický pelotón zložený z hendikepovaných cyklistov a známych osobností opäť brázdi slovenské cesty. V rámci 11. ročníka Parasport24 Tour vyštartoval v pondelok 4. júna z Trenčianskych Teplíc. Podporí aj športovcov zo Special Olympics Slovakia.


Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa v pondelok 4. júna opäť po roku stalo svedkom štartu unikátneho cyklistického pelotónu. V rámci Parasport24 Tour sa pre dobrú vec spojili hendikepovaní športovci, ale i známe osobnosti. Cieľom podujatia je finančne aj materiálne pomôcť sociálne slabším rodinám a znevýhodneným športovcom pod hlavičkou Special Olympics Slovakia. Ide o hnutie, ktoré poskytuje celoročný cyklus tréningov a súťaží vo všetkých druhoch olympijských športov pre deti aj dospelých s mentálnym postihnutím. „V prvom rade chceme verejne šíriť osvetu spolu s našimi hendikepovanými kolegami. Zároveň sa snažíme pomáhať tým, ktorí to potrebujú. Začali sme v Žiline a cieľom bude Šamorín. V Trenčianskom kraji pomôžeme na štyroch miestach, a to v obci Beluša, na Spojenej škole internátnej v Trenčíne, v obci Malá Hradná a napokon v meste Partizánske,“ ozrejmil Miroslav Buľovský, predseda združenia Parasport 24.

Cyklistické dresy Parasport24 obliekli aj známe slovenské hviezdy, ako napríklad spevák Martin Harich či moderátorka Marianna Ďurianová. „V pelotóne je úplne fantastická atmosféra. Zišli sa tu ľudia, pri ktorých sa človek ani na chvíľu nenudí, vedia sa navzájom povzbudiť i podržať. Veľmi ma teší, že som sa tento rok mohla zúčastniť a verím, že si to o rok zopakujeme,“ povedala Ďurianová.

Autor: (ľb)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2016
Filmový festival v Trenčianskych Tepliciach bude! Začne už koncom júna
Kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice nezostane bez filmového festivalu ani po odchode Art Film Festu do Košíc. Festival s názvom International Film Fest Trenčianske Teplice sa uskutoční od 23. do 26. júna a prinesie približne 50 filmov.
viac
27.04.2016
Kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice vyhlásilo vojnu reklamnému smogu
Z ulíc zmizne počas mája a júna niekoľko desiatok reklamných billboardov a pútačov.
viac
10.06.2018
Od polovice júna sa historická električka vydá na trať každý víkend
Trenčianska elektrická železnička (TREŽ) sa počas prvej júnovej soboty opäť vydala na trať, a to s rekordnou návštevnosťou. V rámci svojej tematickej jazdy Deň detí s električkou sa ňou povozilo až 943 osôb. Záujem v porovnaní s minulým rokom stúpol o viac ako dve stovky fanúšikov električky.
viac
04.03.2021
Trenčianske Teplice sú ďalšou samosprávou využívajúcou aplikáciu SOM
Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice je ďalšou z takmer 40 slovenských samospráv, ktoré začali využívať mobilnú aplikáciu Správy o meste (SOM). Oficiálne ju spustili v pondelok (1. 3.).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.76 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.63 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %