Piatok 30.10.2020
Dnes má meniny 
Šimon, Simona
°C
01.10.2020 03:10

Na základný vojenský výcvik nastúpilo 202 čakateľov


Ilustračná snímka: (armadnymagazin.sk).


Na sedemtýždňový základný vojenský výcvik nastúpilo v pondelok (28. 9.) do Základne výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine 202 čakateľov prípravnej štátnej služby a absolventov vysokých škôl. Medzi nimi aj 29 žien.


Informoval o tom hovorca Ozbrojených síl Slovenskej republiky (OS SR) Štefan Zemanovič.

„Počas výcviku sú prijaté opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19. Frekventanti budú po celý čas výcviku uzavretí v priestoroch základne a výcvikových zariadeniach tak, aby sme minimalizovali možnosť prenosu,” uviedol veliteľ základne Miroslav Fázik.      

Po úspešnom absolvovaní predpísaných administratívnych procedúr a vystrojení potrebným materiálom zaradili nováčikov do výcvikových čiat, v ktorých začali výcvik v súlade s programami prípravy. „V nasledujúcich týždňoch absolvujú výcvik zameraný na zvládnutie základných vojenských zručností, ktoré si postupne precvičia na Posádkovom cvičisku Sučany a vo výcvikových priestoroch základne,” dodal hovorca OS SR.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.05.2020
Dobrovoľná vojenská príprava sa tento rok nebude realizovať
Dobrovoľná vojenská príprava sa pre pandémiu nového koronavírusu tento rok nebude realizovať.
viac
07.09.2020
Prihlasovanie na pozíciu riaditeľa Envirofondu predĺžené do 18. septembra
Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky ako správca štátneho účelového fondu Environmentálny fond so sídlom v Bratislave predlžuje lehotu na podávanie žiadostí o účasť na výberovom konaní na obsadenie funkcie riaditeľa Environmentálneho fondu o 10 pracovných dní, t.j. do 18.septembra.
viac
16.09.2020
Európsky týždeň mobility 2020 oslávime inak
Do národnej kampane Európsky týždeň mobility 2020 sa napriek dosahom pandémie Covid- 19 do 14. septembra zaregistrovalo 49 samospráv a 22 originálnych aktivít zástupcov organizácií, inštitúcií či škôl.
viac
02.10.2020
Upravený režim na pracoviskách MV SR počas núdzového stavu od 5. októbra
Ministerstvo vnútra upozorňuje, že v súvislosti s vyhlásením núdzového stavu prijalo viacero opatrení pri poskytovaní služieb evidencie vozidiel na dopravných inšpektorátoch, oddelení dokladov, pracovísk okresných úradov a klientskych centier.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.85 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.30 %