Štvrtok 01.10.2020
Dnes má meniny 
Arnold
°C
01.03.2019 02:05

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave odštartuje Týždeň slovenských knižníc


Ilustračná snímka (tasr)


Týždeň slovenských knižníc v Trnavskom kraji slávnostne otvoria v Trnave v pondelok 4. marca. Súčasťou bude vyhlásenie vedomostnej a výtvarnej súťaže pre deti základných škôl s názvom M. R. Štefánik a my po jeho stopách, ako aj beseda s básnikom Ivanom Štrpkom.


Podujatie pripravuje Knižnica Juraja Fándlyho (KJF) v Trnave, ktorá je najväčšou verejnou knižnicou v trnavskom regióne. Registruje podľa Emílie Dolníkovej, poverenej PR KJF, spolu 10.399 čitateľov, čo predstavuje 16,26 percent z aktuálneho počtu obyvateľov mesta. "Našu knižnicu navštevuje 2689 detí do 15 rokov, čo je približne 28,55 percent z počtu detí do 15 rokov v krajskom meste Trnava. Vlani sme mali 125.018 návštevníkov, čo znamená, že priemerná denná návštevnosť bola 399 ľudí," informovala. Dohromady urobili 264.017 výpožičiek, čo je 843 denne.       

Vlani KJF pripravila spolu 655 podujatí pre všetky vekové a záujmové skupiny. "Boli to autorské besedy, literárne a hudobné hodiny, hodiny informačnej výchovy, literárne súťaže, komunitné aktivity, tréningy pamäti, školenia, voľnočasové aktivity pre deti a mládež," vymenovala Dolníková. Pre obecných knihovníkov vydala KJF dve čísla časopisu Knižničný spravodajca s aktuálnymi informáciami, pre deti a mladých čitateľov dve čísla časopisu Čaruška, tradičný Kalendár výročí osobností trnavského regiónu 2019 a zborník Fóra humoristov.       

Počas Týždňa slovenských knižníc má v programe pre seniorov podujatie Mozgový jogging a aj počítačový kurz, ďalej diskusiu moderátora Dada Nagya a novinára Arpáda Soltésza o jeho knihe Sviňa, akcie pre deti a tiež bude platiť amnestia pre zábudlivcov na vrátanie kníh.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.05.2016
Prvý tohtoročný Trnavský piknik bude na kalvárii
Po Ružovom parku a Botanickej záhrade našlo obľúbené podujatie Trnavský piknik opäť nový priestor, ktorý ožije atmosférou pohody – tento raz to bude park pri kalvárii.
viac
25.08.2016
Rómovia z Coburgovej ulice si svojpomocne budujú ihrisko minifutbalu
Riešenie rómskej problematiky je dlhodobý proces a mesto Trnava sa snaží postupovať v tejto veci koncepčne. Coburgova ulica patrila v minulosti k najkrajším a najobľúbenejším lokalitám v Trnave.
viac
06.06.2017
Trnava sa stala Európskym mestom stromov 2017
Mesto úspešne rieši problém s nedostatkom prírodného zázemia intenzívnou výsadbou stromov priamo v meste. Za túto snahu a starostlivosť o zeleň udelila Trnave Európska arboristická rada (EAC) titul Európske mesto stromov 2017.
viac
19.09.2019
Stredné školy budú súťažiť v poskytovaní prvej pomoci
Stredné školy a gymnázia v Trnavskom samosprávnom kraji budú súťažiť v poskytovaní prvej pomoci. Trnavská župa spúšťa súťaž, ktorá naučí mladých ľudí poskytnúť základnú prvú pomoc.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.78 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.89 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %