Utorok 19.11.2019
Dnes má meniny 
Alžbeta
°C
24.09.2019 01:55

Do Týždňa dobrovoľníctva sa zapojilo tento rok 6846 ľudí


centrumdobrovolnictva.sk


Do Týždňa dobrovoľníctva sa tento rok zapojilo od 16. do 22. septembra 6846 ľudí, ktorí spolu odpracovali 14.513 hodín. Dobrovoľnícky program pripravilo viac ako 400 organizácií.


Piaty ročník Týždňa dobrovoľníctva tak prepísal doterajší rekord v počte zapojených ľudí. TASR o tom informovala Michaela Bagalová z Bratislavského dobrovoľníckeho centra.

Dobrovoľníci počas akcie pomohli so skrášlením okolia, maľovaním plotov, upratovaním materských a nízkoprahových centier alebo zobrali seniorov aj ľudí s mentálnym postihnutím na prechádzku a kávu. Taktiež zbierali odpadky, vyrábali darčeky pre deti z detských domovov a pomohli aj s výrobou dekoratívnych sviečok v chránenej dielni. "Týždeň dobrovoľníctva nastavuje každoročne zrkadlo spoločnosti. Tej súčasnej nie je jedno, v akom prostredí žije, ľudia radi pomáhajú a venujú svoj čas znevýhodneným," uviedla Gabriela Podmaková z Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií.      

 V rámci Týždňa dobrovoľníctva pripravili organizácie aj množstvo sprievodných podujatí. Ľudia sa mohli zúčastniť na dňoch otvorených dverí, počas nich organizácie prezentovali aktivity, na ktoré potrebujú dobrovoľnícku pomoc. Nechýbali ani nábory dobrovoľníkov či "zoznamka" s dobrovoľníctvom. Vyvrcholením bol sobotný (21. 9.) Trh dobrovoľníctva v Starej tržnici v Bratislave, na ktorom sa predstavilo 30 neziskových organizácií. Návštevníci sa mohli priamo na mieste opýtať zástupcov občianskych a neziskových organizácií, na aké aktivity a ako často potrebujú dobrovoľnícku pomoc. Trh navštívilo podľa organizátorov približne 1500 ľudí.       

Každý rok sa do Týždňa dobrovoľníctva na Slovensku zapája viac ľudí. Minulý rok to bolo 4535 dobrovoľníkov, ktorí venovali druhým viac ako 10.900 hodín bez nároku na odmenu.     

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.05.2016
Po bratislavských uliciach jazdí pomaľovaná električka
Do bratislavských ulíc pribudla električka, ktorej polep navrhla žiačka základnej školy v rámci súťaže „Doprava v meste bez áut“, ktorú vyhlásilo hlavné mesto pri príležitosti Európskeho týždňa mobility 2015.
viac
09.07.2018
Organizácie sa môžu do Týždňa dobrovoľníctva prihlásiť do konca júla
Organizácie sa do Týždňa dobrovoľníctva môžu prihlásiť do 31. júla. Ako TASR informovala prezidentka Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií Alžbeta Brozmanová Gregorová, Slovensko sa na jeseň stane krajinou dobrých skutkov.
viac
05.09.2019
Počas Slovenského dňa kroja sa dozvieme, ktorá obec získa titul Dedina roka 2019
Názov víťaznej obce jubilejného 10. ročníka súťaže Dedina roka 2019, nad ktorým prevzal záštitu minister životného prostredia SR László Sólymos, sa dozvieme v sobotu 7. septembra popoludní po 16.30 hod. počas sprievodného podujatia Radvanského jarmoku - Slovenský deň kroja.
viac
16.09.2019
Európsky týždeň mobility v Žiline prinesie množstvo aktivít a MHD zadarmo
Žilina sa aj v tomto roku zapája do Európskeho týždňa mobility, ktorý sa koná od 16. do 22. septembra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %