Sobota 16.01.2021
Dnes má meniny 
Kristína
°C
30.05.2019 05:50

Do Malých Karpát opäť turistickým autobusom


Ilustračný výrez palgátu


Jedinečné autobusové spojenie do Malých Karpát - Malokarpatský expres - štartuje túto sobotu 1. júna 2019 už svoju tretiu sezónu. Jeho pridanou hodnotou je, že cestujúci si môžu prepraviť bicykel priamo v priestore autobusu.


Vydajte sa opäť do Malých Karpát a spoznávajte Bratislavský kraj cez Svätý Jur, Pezinok, Modru, Častú až po Budmerice.

„Malokarpatský región je zaujímavý pre všetky vekové kategórie. Prídu si tu na svoje milovníci histórie, kultúry, prírody, remesiel, tradícií, turistických trás či cyklotrás. Zabudnúť nemôžem ani na rekreačné strediská, výbornú gastronómiu a vynikajúce vína. K týmto cieľom sa dostanete pohodlne malokarpatským expresom a spolu s bicyklom sa dostať aj na jedinečnú pumptrackovú dráhu v Bike Parku na Zochovej chate pri Modre, ktorá je obľúbená u verejnosti, športovcov a rodín s deťmi. Odporúčam aj rozhľadňu Veľká Homola, z ktorej sa vám naskytne nádherný výhľad,“ priblížil bratislavský župan Juraj Droba.

Malokarpatský expres bude premávať každú sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov na trase Bratislava–Budmerice cez Svätý Jur, Pezinok, Zochovu chatu a Červený Kameň a to až do konca septembra. Jeho súčasťou je turistický sprievodca, ktorý podáva informácie o trase a miestach záujmu. Cestovné lístky sa zakupujú v autobuse.

Autobus má 24 miest na sedenie a státie a 24 miest na uloženie bicyklov. Celodenný cestovný lístok vrátane prepravy 1 bicykla stojí 4 €, zľavnený celodenný cestovný lístok do 15 rokov vrátane prepravy 1 bicykla 2 €, jednorazový cestovný lístok vrátane prepravy 1 bicykla 2 €, jednorazový zľavnený cestovný lístok do 15 rokov vrátane prepravy 1 bicykla vyjde na 1 €. V autobuse platí Bratislava CARD City & Region. Počas platnosti lístka je možné autobus ľubovoľne využívať po celej trase.

Autor: (ts-BSK-Lucia Forman)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.09.2017
„Malokarpatský expres“ štartuje
Bratislavský samosprávny kraj otvára turistickú autobusovú linku „Malokarpatský expres“, ktorý bude prechádzať naprieč Malými Karpatami. K turisticky najvýznamnejším lokalitám tohto regiónu sa návštevníci budú môcť zviezť od 15. septembra 2017.
viac
15.09.2018
Posledná víkendová jazda Malokarpatským expresom
Turistický autobus Malokarpatský expres končí svoju druhú sezónu. Tento víkend je posledný jeho pravidelnej prevádzky počas víkendov a štátnych sviatkov na trase Bratislava–Častá, Červený kameň cez Svätý Jur, Pezinok, Zochovu chatu až po Červený Kameň. Samotný autobus však nekončí.
viac
14.06.2019
Cykloturistika v Malých Karpatoch
Pľúcami Bratislavy sú Malé Karpaty. Lesy v okolí mesta sú vyhľadávanými cieľmi turistov. V posledných rokoch sa rozmáha i cykloturistika. V pohorí Malých Karpát je vyznačených 132 cyklotrás o celkovej dĺžke 922 km.
viac
07.12.2020
PSK predlžuje súťaž Zbieraj zelené kilometre do konca apríla
Prešovský samosprávny kraj (PSK) pristupuje k predlženiu súťaže Zbieraj zelené kilometre, ktorej cieľom je jazdiť prímestskou autobusovou dopravou a platiť za lístok čipovou kartou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %