Utorok 16.07.2019
Dnes má meniny 
Drahomír, Rút
°C
03.08.2018 06:00

Zbierka školských pomôcok na P18 narástla o ďalších 2500 kusov


Ilustračná snímka.


Zbierka školských pomôcok, ktorú zorganizovali počas minulotýždňového Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove, narástla o ďalších 2 500 kusov. K doterajšej dva a pol tisícke sa pridali ďalšie školské pomôcky.


Zozbierali ich zamestnanci Gréckokatolíckej charity Prešov, ktorá ich bude distribuovať ďalej. Medzi prijímateľmi zbierky budú aj vybrané miesta angažovanosti, ktoré sa venujú deťom a rodinám v núdzi v Prešove a okolí.

„Gréckokatolícka charita Prešov ďakuje všetkým mladým, že s odvahou vykročili k solidarite a podelili sa o školské potreby so školákmi zo sociálne slabších rodín. Po vyčíslení celého výnosu zbierky z P18 sme napočítali až 5000 kusov školských potrieb, ktoré budú následne rozdelené tým, ktorí to potrebujú. Škatule boli naplnené prevažne úplne novými písacími potrebami, farbičkami, zošitmi, pravítkami i peračníkmi a našlo aj zopár archívnych, ale stále zachovalých potrieb. Aj vďaka štedrosti mladých vystrojíme pomôckami desiatky žiakov do nového školského roka. Ďakujeme," hovorí Silvia Hrabčáková z Gréckokatolíckej charity Prešov.

Mladí zapojením sa do zbierky podporili celoslovenskú zbierku spojenú so zbieraním pier, školských tašiek, peračníkov, zošitov, pasteliek a iných školských pomôcok, ktorú od júna do augusta už po deviatykrát organizuje Slovenska katolícka charita. Minulý rok charita vyzbierala vyše 13 000 pomôcok.

Bližšie informácie o zbierke je možné nájsť na stránke https://www.charita.sk/zbierka-skolskych-pomocok/.

 

Autor: Komunikačný tím P18


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.10.2017
Začala sa ďalšia fáza kampane P18
Začala sa ďalšia fáza kampane na podporu Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove. Zapojiť sa do nej môže ktokoľvek.
viac
22.07.2018
O týždeň sa začne P18 v Prešove, v nedeľu štartuje prípravný týždeň
V metropole Šariša vrcholia vyše dvojročné prípravy na Národné stretnutie mládeže P18, ktoré sa uskutoční v dňoch 26. - 29. júla 2018 v Prešove. Hoci sa program začne až o týždeň, v týchto dňoch sa už do mesta presunula časť centrálneho tímu.
viac
26.07.2018
Národné stretnutie mládeže P18 privítalo asi 3500 mladých ľudí
Za účasti približne 3500 mladých ľudí z celého Slovenska sa vo štvrtok podvečer v prešovskej mestskej hale začalo Národné stretnutie mládeže P18. Organizátori si pre nich pripravili bohatý program, v ktorom sa predstaví viac než 100 účinkujúcich.
viac
30.01.2019
V Rákociho paláci objavíte krásu slovenského drahokamu
Návštevníci Krajského múzea v Prešove môžu obdivovať výnimočnú zbierku slovenských opálov. Medzi najvzácnejšie kúsky novej stálej expozície patrí opál drahý, ktorý je zároveň najstarším známym opálom. Jeho prvé ložiská sa našli na území východného Slovenska.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.14 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.00 %