Pondelok 16.09.2019
Dnes má meniny 
Ľudmila
°C
29.05.2019 03:10

Zasadnutia mestskej rady budú verejné a vysielané v priamom prenose


Budova MsÚ v Martine, ilustračná snímka zdroj: Turiec Online


Zasadnutia mestskej rady v Martine si budú môcť obyvatelia pozrieť v priamom prenose, prípadne sa na nich osobne zúčastniť. Primátor Martina Ján Danko totiž otvoril zasadnutia pre verejnosť. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.


Pripomenula, že zákon o obecnom zriadení stanovuje ako jeden z kľúčových orgánov každého mesta mestskú radu. "Rada je iniciatívnym, výkonným a zároveň kontrolným orgánom mestského zastupiteľstva (MsZ), ktorý sa stretáva pravidelne v týždni pred zasadnutím MsZ. Okrem toho plní funkciu poradného orgánu primátora. Jej členovia sú volení MsZ," uviedla Kalmanová.       

"Mojim dlhodobým cieľom je ukázať Martinčanom čo najviac z fungovania mesta. Aby videli, čo sa deje a mali predstavu, ako nakladáme s ich financiami. Mestská rada je kľúčová pre chod mesta. Majú v nej zastúpenie jednotlivé politické kluby aj mestské časti a dáva odporúčania MsZ. Práve preto by mali byť jej zasadnutia verejné," vysvetlil Danko.       

Zasadnutia mestskej rady budú nielen verejné, ale takisto ich bude v priamom prenose vysielať Televízia Turiec, uzavrela hovorkyňa mesta Martin.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.11.2016
Mestské časti Bratislavy majú mať väčšinu výnosu z poplatku za rozvoj
Bratislavské mestské časti majú dostať väčšinu z príjmu z vybratého miestneho poplatku za rozvoj. Mestskí poslanci na svojom zasadnutí 27. 10. totiž odsúhlasili dodatok k štatútu mesta.
viac
13.10.2018
Martinskí mestskí policajti budú jazdiť aj na elektromobile
K vozidlám Mestskej polície v Martine pribudne vďaka úspešnej žiadosti o dotáciu z Environmentálneho fondu nový elektromobil. Mestskí policajti by ho mali začať využívať na konci roka 2018. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.
viac
15.11.2018
Foto výstava Človečina v Turci
Priatelia fotografie sa môžu opäť tešiť na zaujímavú tematickú foto výstavu s názvom „Človečina v Turci“. Výstava vznikla a bude prezentovaná počas mesiaca fotografie a chce prezentovať viacero tém, v ktorých ľudská stopa zohráva vždy významnú stopu.
viac
18.03.2019
V Senici pripravujú investície vo výške takmer tri milióny eur
Pripravovaným rozpočtom na rok 2019 a informatívnym rozpočtom na roky 2020 a 2021 sa zaoberalo marcové zasadnutie Mestskej rady Senice. Mesto v súčasnosti funguje v rozpočtovom provizóriu. Informovala o tom prednostka Mestského úradu (MsÚ) v Senici Katarína Vrlová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %