Štvrtok 18.10.2018
Dnes má meniny 
Lukáš
19°C Bratislava
26.02.2018 02:31

Základná škola získala na podporu inkluzívneho vzdelávania dotáciu 88-tis. eur


Ilustračná snímka. Základná škola Milana R. Štefánika v Spišskej Belej.


Základná škola Milana R. Štefánika v Spišskej Belej v okrese Kežmarok sa zapojí do projektu na podporu inkluzívneho vzdelávania svojich žiakov. Celkové oprávnené výdavky na realizáciu aktivít projektu predstavujú 93-tis. eur.


Škola uspela so svojou žiadosťou o nenávratný finančný príspevok a získala dotáciu vo výške viac ako 88.000 eur, zároveň sa na projekte bude spolupodieľať sumou 4671 eur. Informovala o tom Alexandra Olekšáková z Mestského úradu v Spišskej Belej.       

Projekt potrvá tri roky do 31. 1. 2021. Mesto prijalo od začiatku februára troch asistentov učiteľa, ktorých úlohou je pomôcť zvýšiť úroveň vzdelávania začlenených žiakov. Škola bude môcť pomôcť svojim žiakom, ktorí majú špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby, lepšie napredovať.       

"Za úlohu si dala pomôcť týmto žiakom byť úspešnejšími, zvládať učivo, aktívne sa podieľať na vyučovacom procese, cítiť sa plnohodnotnou súčasťou triedy i celej školy bez pocitu zaostávania a dezorientácie v učive. Asistent učiteľa je v škole k dispozícii žiakom, ktorým pomáha prekonávať bariéry plynúce z ich zdravotného postihnutia, spolupracuje s učiteľom v triede podľa jeho požiadaviek, je nápomocný pri zostavovaní individuálneho výchovno-vzdelávacieho programu a úprav obsahu učebných osnov a hlavne pri hodnotení zvládnutia učiva za dané obdobie," uviedla riaditeľka školy Elena Stachová.       

Úlohou asistenta učiteľa je tiež pomáhať žiakom v sociálnej interakcii so spolužiakmi v triede, je mediátorom v každodenných situáciách, dbá na ich adaptáciu. Pre žiaka je podporou pri zvládaní každodenných záťažových situácií. Pomáha mu zažiť pocit úspechu.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.11.2017
Čiernu skládku odpadu pri vodnom toku Biela sa podarilo odstrániť
Nelegálnu skládku pri vodnom toku Biela v Spišskej Belej, ktorú mesto už dávnejšie evidovalo v blízkosti tzv. kamenného mosta, sa podarilo odstrániť.
viac
17.03.2018
Vďaka dotácii zo SFZ postupne obnovia futbalový štadión
Futbalový štadión v Spišskej Novej Vsi prejde postupne kompletnou rekonštrukciou. Slovenský futbalový zväz (SFZ) totiž schválil mestu dotáciu 750.000 eur.
viac
16.05.2018
Cyklistická skupina vyčistila od odpadkov okolie cyklotrasy
Členovia cyklistickej skupiny MTBikers zo Spišskej Belej sa aj tento rok rozhodli pomôcť prírode v okolí mesta. Nedávno sa opätovne zišli, aby vyčistili prostredie od odpadkov.
viac
31.05.2018
Spišskú Belú a Heľpu ocenili ako komunity priateľské k deťom a mladým ľuďom
Už po tretíkrát boli na Slovensku ocenené obce a mestá, ktoré sa môžu tešiť z označenia Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom. Za rok 2017 ho udelili mestu Spišská Belá a obci Heľpa.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.25 %