Piatok 24.05.2019
Dnes má meniny 
Ela
°C
24.09.2018 07:30

V Turovej opäť súťažili gulášoví majstri


Víťazný tím - DETI KVETOV


Prvú septembrovú sobotu sa uskutočnil už 6. ročník zápolenia o Guláš majstra Turová.


Súťaž vo varení gulášu sa každoročne uskutočňuje na futbalovom ihrisku, kde si svoj kuchársky kumšt tentoraz zmeralo desať súťažných družstiev.

Porota zložená z troch členov hodnotila kvalitu gulášu za zatvorenými dverami. Po hodinovom koštovaní určila prvých päť miest a jedno kreatívne družstvo.

Prvé miesto si na 6. ročníku „vygulášoval“ tím Deti kvetov z Turovej, ktorý podľa verdiktu poroty navaril najchutnejší guláš. Organizátori pripravili aj obecný guláš, ktorý mal medzi hosťami veľký úspech. Ďakujeme za to hlavnému kuchárovi pánovi Zemanovi a jeho pomocníkom.   

V mene OZ Turová sa chceme poďakovať organizačnému tímu za prípravu podujatia, sponzorom akcie, ktorí materiálne prispeli k výbornému priebehu tejto akcie ako aj za ozvučenie celej akcie. Občerstvenie bolo pripravené pre tých najmladších až po najstarších účastníkov. Deti mali navyše k dispozícii aj obnovené detské ihrisko. Vďaka patrí aj všetkým aktívnym obyvateľom, ktorí prispeli k zdarnému priebehu akcie zabezpečením miest na posedenie či pomocou pri dovoze a odvoze potrebného materiálu.

Podujatie sme končilo v popoludňajších hodinách s úsmevom na tvárach a so želaním, aby sme sa takto stretli aj o rok.

Obecné noviny č. 37-38/2018

Autor: Jana JAROTOVÁ, starostka obce


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.08.2016
Pozvánka na Janíkovský ohnivák
Mesto Nitra pozýva v sobotu 27. augusta na X. ročník Janíkovského ohniváka. Podujatie, ktoré sa uskutoční na Futbalovom štadióne v nitrianskej mestskej časti Janíkovce, ponúkne vynikajúcu zábavu i skvelé občerstvenie.
viac
24.11.2016
Včelári na východe chystajú jubilejné Stropkovské dni medu
Už po desiatykrát sa v Stropkove uskutočnia obľúbené Dni medu, ktoré do mesta každoročne lákajú množstvo návštevníkov zo Slovenska i zahraničia.
viac
20.03.2017
Nadácia Ekopolis odštartovala jubilejný 15. ročník ankety Strom roka
Stromy majú svoj nenahraditeľný význam v živote človeka, zaslúžia si našu pozornosť, starostlivosť aj ochranu. Aj preto je cieľom ankety Strom roka, ktorej v poradí už 15. ročník vyhlásila Nadácia Ekopolis, upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie.
viac
28.08.2018
Nezmeškajte poslednú možnosť odviezť sa legendárnou električkou či cyklautobusom
Ak ste náhodou počas leta nestihli, zabudli alebo z iného dôvodu neskúsili jazdu trenčianskou električkou či modrým autobusom s cyklovozíkom máte na to čas do nedele 2. septembra 2018, kedy bude oficiálne ukončená víkendová letná jazda električky i jazdy cykloautobusov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %