Piatok 22.03.2019
Dnes má meniny 
Beňadik
°C
04.04.2018 09:03

V Rimavskej Sobote tohto roku vyasfaltujú približne o 20 lokalít viac


Ilustračná snímka, zdroj: apb-plzen.cz


Zhruba o 20 lokalít viac oproti pôvodnému plánu zrekonštruuje tohto roku samospráva Rimavskej Soboty novým asfaltovým povrchom v rámci aktuálne prebiehajúcej rekonštrukcie cestných komunikácií.


Rozhodli o tom poslanci mestského zastupiteľstva na svojom poslednom rokovaní na návrh poslankyne Anny Zsóriovej.      

„Kolegovia, zaraďme to, máme tu teraz asfaltérov, môžeme to urobiť do konca mája a budeme mať mesto v stopercentnom poriadku,“ apeloval na poslancov počas rozpravy primátor Jozef Šimko. Rozšírenie počtu asfaltovaných ulíc podľa neho umožňuje aj dobré hospodárenie mesta, vďaka ktorému sa v máji pri záverečnom účte dostane do rezervného fondu vyše 350-tis. eur. „Tieto práce dokážeme urobiť za 200 - až 220-tis. eur,“ dodal.       

Niektorí poslanci však nesúhlasili s rýchlym spôsobom, akým boli nové lokality do zoznamu asfaltovania pridané. „Ešte nepoznáme skutočný rozbor hospodárenia mesta. Bolo by dobré, keby sme počkali do mája, tento návrh by prešiel komisiami a mestskou radou a v máji by sme sa k tomuto problému vrátili,“ podotkol poslanec Viliam Vaš. Podľa vlastných slov nie je proti ďalšiemu asfaltovaniu, nepáčil sa mu len neštandardný postup.       

Poslanci však nakoniec schválili Zsóriovej návrh. Nové lokality na asfaltovanie tak v meste pribudli na najväčších sídliskách Rimava a Západ, na uliciach Športová, Malohontská, A. Markuša a K. Mikszátha, ale aj v mestských častiach Mojín, Vinica a Tormáš. Okrem cestných komunikácií budú na niektorých miestach novým asfaltom opravené aj parkovacie miesta a chodníky a v mestskej časti Sobôtka má pribudnúť i nová príjazdová cesta k jednej z bytoviek.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.05.2016
V Hnúšti otvoria nové turistické infocentrum
Poskytovanie informácií návštevníkom mesta o možnostiach turizmu v meste i okolí a predaj suvenírov bude hlavnou úlohou nového turistického infocentra, ktoré v Hnúšti na severe okresu Rimavská Sobota začne fungovať v polovici júna.
viac
07.06.2016
Po ostrej diskusii má okres Rimavská Sobota 952 000 eur na opravy ciest
Ostrá diskusia a nahnevaní krajskí poslanci z okresu Rimavská Sobota sprevádzali pondelňajšie (6. 6.) rokovanie Zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) v Banskej Bystrici.
viac
17.03.2018
V bývalom internáte chce samospráva vytvoriť 120 bytov
Dokopy 120 bytov by malo vzniknúť v budove bývalého internátu na Školskej ulici v Rimavskej Sobote, ktorá je v súčasnosti nevyužitá a chátra. Na poslednom mestskom zastupiteľstve (MsZ) o tom informoval primátor Jozef Šimko.
viac
18.12.2018
V akvaparku Kurinec stavia mesto tobogan, v pláne sú aj kryté bazény
Výstavba toboganu a príprava realizácie krytých bazénov i nového geotermálneho vrtu. To sú aktuálne zámery samosprávy Rimavskej Soboty pri rozvoji rekreačnej oblasti Kurinec, ako ich prezentoval primátor Jozef Šimko na ustanovujúcom decembrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.87 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %