Utorok 23.04.2019
Dnes má meniny 
Vojtech
°C
20.08.2018 08:15

V obci Ploské pracujú na čističke odpadových vôd


Na snímke starosta obce Ploské František Petro. FOTO TASR – František Iván


Na dokončení stavby čističky odpadových vôd (ČOV) aktuálne pracuje samospráva Ploského v okrese Košice-okolie. V prevádzke by mohla byť v budúcom roku, obec ešte potrebuje technológiu za 150.000 eur. Pre TASR to povedal starosta Ploského František Petro.


 "Na dokončenie stavby čističky odpadových vôd sme dostali dotáciu z envirofondu vo výške 65.000 eur, k tomu máme ako obec povinné kofinancovanie päť percent. Ide o stavbu, do ktorej sme sa pustili v roku 2016, kedy sme získali finančné prostriedky z eurofondov na nákup technológie, jej osadenie, začatie stavebnej časti objektu a pod. Keďže uplynuli dva roky, sme radi, že sme boli úspešní pri získaní dotácie na uzatvorenie stavebného objektu." Pokračoval, že jedným z dôvodov je aj ochrana materiálu, ktorý by mohol vplyvom počasia zvetrať. "Toto by sme chceli do novembra ukončiť," spresnil Petro.       

Obec sa bude aj naďalej uchádzať o finančné prostriedky. "Aby bola čistička funkčná, chýba nám k tomu ešte dodanie ďalšej technológie za 150.000 eur," uviedol.       Podľa starostu je prvoradým cieľom ČOV ochrana životného prostredia. "Samotné vyprázdňovanie žúmp, resp. septikov, je prácne," dodal s tým, že ČOV obyvateľom prinesie aj komfort.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.03.2016
Zástupcovia Združenia miest a obcí Slovenska navštívili bruselské inštitúcie EÚ
Bratislava – 11. marca 2016 - V dňoch 9. a 10. marca 2016 sa v Bruseli uskutočnili pracovné stretnutia zástupcov ZMOS s podpredsedom EK a komisárom pre energetiku Marošom Šefčovičom, stálym predstaviteľom SR pri EÚ Petrom Javorčíkom a prezidentom Výboru regiónov Marku Markkulom.
viac
02.05.2016
Milan Laurenčík sa vzdal funkcie starostu obce Terchová
Poslanec Národnej rady SR za SaS Milan Laurenčík sa k 1. máju vzdal funkcie starostu obce Terchová.
viac
27.05.2016
V obci spustili petíciu za odvolanie starostu
V obci Chorvátsky Grob dnes štartuje petícia za vyhlásenie miestneho referenda o odvolaní starostu Radovana Benčíka.
viac
27.06.2016
Obec Veľké Ripňany dokončila výstavbu kanalizácie a ČOV
Obci Veľké Ripňany v okrese Topoľčany sa podarilo po siedmich rokoch ukončiť dostavbu kanalizácie a čistiarne odpadových vôd. Projekt bol z veľkej časti financovaný z Programu švajčiarsko­slovenskej spolupráce.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.48 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.69 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.83 %