Sobota 16.02.2019
Dnes má meniny 
Ida, Liana
8°C Bratislava
16.05.2018 10:52

V Handlovej zrekonštruujú chodníky za vyše 90-tis. eur


Ilustračná snímka


Handlová bude pokračovať v investícii do miestnych komunikácií aj v tomto roku. Po vlaňajších rekonštrukciách za takmer dva milióny eur zabezpečí opravy vybraných chodníkov na území mesta, informovala hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.


 "Opravy sa dočká chodník na Okružnej ulici, ľavý i pravý na Švermovej ulici, prepojovací k slobodárni na Švermovej ulici a prepojovací z Prievidzskej ulice smerom k sídlisku Morovnianska cesta," konkretizovala Paulínyová.       

Práce podľa nej zabezpečí dodávateľ podľa priorít, teda v lokalitách, kde premáva mestská hromadná doprava, žije viacero obyvateľov a sú prístupové komunikácie pre záchranné zložky.

Dodávateľom rekonštrukčných prác za 92-tis. eur bude Strabag, s. r. o., so sídlom v Bratislave. S opravami by firma mala začať počas letných mesiacoch a v zmysle zmluvy o dielo by ich mala ukončiť do apríla budúceho roka.       

Rekonštrukciou prejde i komunikácia na Ulici SNP v širšom centre mesta, pred nemocnicou. "Komunikácia vykazuje po zime viacero povrchových porúch, lokálnych výtlkov, ktorých oprava sa bude realizovať súvislou výmenou krytu vozovky v rozsahu viac ako 3000 štvorcových metrov. Termín realizácie je plánovaný v tomto roku. Mesto v tejto súvislosti žiada účastníkov cestnej premávky, aby prispôsobili rýchlosť jazdy stavu a povahe komunikácie," dodala Paulínyová.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.09.2016
Handlová ide rekonštruovať mestské komunikácie za viac ako 2,8 milióna eur
Na viac ako 2,8 milióna eur vyčíslila handlovská samospráva celkovú investíciu do postupnej rekonštrukcie mestských komunikácií a chodníkov na území Handlovej.
viac
18.05.2017
Radnica začala s rekonštrukciou ciest a chodníkov
Liptovskomikulášska mestská samospráva sa s príchodom jarného počasia púšťa do rekonštrukcie ciest a chodníkov. Nový asfalt dostanú tisícky metrov komunikácií v centre mesta aj v mestských častiach.
viac
24.11.2017
V Handlovej finišujú s rekonštrukciou komunikácií
V Handlovej finišujú s projektom väčšej rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov vo viacerých častiach mesta. Samospráva zároveň investovala financie aj do opravy parkovísk. Celá investícia ju vyšla na takmer 1,5 milióna eur.
viac
11.01.2019
Mesto vyčlenilo na zimnú údržbu takmer 100-tis. eur
Samospráva Handlovej zabezpečuje zimnú údržbu ciest a chodníkov prostredníctvom mechanizmov i desiatok aktivačných pracovníkov. Ako po iné roky, aj tentoraz sa však stretáva s problémami najmä v lokalitách s individuálnou bytovou výstavbou, informovala hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %