Utorok 22.01.2019
Dnes má meniny 
Zora
-5°C Bratislava
02.09.2016 11:19

V Brodne oslávili 95. výročie založenia dobrovoľného hasičského zboru


Zástupca primátora Patrik Groma a poslanci mestského zastupiteľstva v Žiline Ján Púček a Ján Pažický s dobrovoľnými hasičmi z Brodna.


Jubilejný 20. ročník hasičskej súťaže a 4. ročník súťaže o putovný pohár DHZ prilákal do Brodna množstvo ľudí.


Miestna časť Žiliny v Brodne žila v auguste hasičmi. V polovici augusta Dobrovoľný hasičský zbor v Brodne zorganizoval počas víkendu už tradičný 20. ročník hasičskej súťaže a 4. ročník súťaže o putovný pohár DHZ Brodno, na ktorom sa zúčastnilo množstvo nadšencov hasičského športu. Nasledujúcu sobotu miestni oslávili 95. výročie vzniku Dobrovoľného hasičského zboru v Brodne.

Na 20. ročníku hasičskej súťaže a 4. ročníku súťaže o putovný pohár DHZ Brodno sa zúčastnil aj zástupca primátora Žiliny Patrik Groma a poslanci mestského zastupiteľstva Ján Púček a Ján Pažický. „Mesto Žilina bude podporovať dobrovoľné hasičstvo. Chceme, aby naša mládež trávila čas zmysluplne a nie doma pri počítačoch,“ dodal Patrik Groma.

Dobrovoľný hasičský zbor v Brodne na oslavy svojho 95. výročia založenia pozval viac ako 80 hostí, medzi ktorými bol aj zástupca primátora Anton Trnovec a poslanci mestského zastupiteľstva Ján Púček a Ján Pažický. „Dobrovoľný hasičský zbor v Brodne má dlhoročnú tradíciu, ktorú treba zachovávať pre ďalšie generácie. Preto som rád, že mladí majú záujem pokračovať v dobrovoľnom hasičstve,“ dodal Anton Trnovec.

 

Autor: (čor)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.08.2016
Dobrovoľní hasiči pripravili nočnú súťaž v požiarnom útoku
V nedeľných skorých ranných hodinách sa na futbalovom ihrisku v obci Malinová v okrese Prievidza skončila  regionálna nočná súťaž dobrovoľných hasičských zborov (DHZ).
viac
03.07.2017
Dobrovoľní hasiči už majú možnosť čerpať dotácie z rezortu vnútra
Dobrovoľné hasičské zbory už majú možnosť uchádzať sa o dotácie od Ministerstva vnútra (MV) SR. Tú im dáva novela zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti tohto rezortu, ktorá je účinná od soboty 1. júla 2017.
viac
18.07.2017
Najlepších dobrovoľných hasičov na Slovensku majú v Kútoch
Víťazstvo z tohtoročných Majstrovstiev Slovenska dobrovoľných hasičských zborov si v kategórii mužov aj žien odnášajú dobrovoľní hasiči z Kútov v okrese Senica.
viac
27.06.2018
Dobrovoľné hasičské zbory v Košeci i v Miezgovciach oslávili 130. výročie
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) úzko spolupracuje a dlhodobo podporuje dobrovoľných hasičov v kraji. Inak tomu nebolo ani v sobotu 23. júna 2018 pri oslavách okrúhlych výročí dobrovoľných hasičských zborov (DHZ) v obci Košeca (okres Ilava) a Miezgovce (okres Bánovce nad Bebravou).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.58 %