Streda 20.09.2017
Dnes má meniny 
Ľuboslav, Ľuboslava
11.6°C Bratislava
06.09.2017 12:24

Učitelia sa môžu bezplatne vzdelávať ako učiť envirovýchovu


Ilustračná snímka: (int).


Metodicko-pedagogické centrum v spolupráci so Slovenským centrom pre komunikáciu a rozvoj (SCKR) pripravilo pre učiteľov druhého stupňa základných škôl a stredných škôl sériu bezplatných vzdelávacích podujatí s cieľom prezentovať možnosti, ako zážitkovo učiť environmentálnu a globálnu výchovu.


"Myslíme si, že je veľmi dôležité, aby súčasní žiaci pochopili príčiny a následky zmeny klímy a environmentálnej migrácie, a aby si uvedomili súvislosti medzi vlastným konaním a globálnymi zmenami. Tieto témy nie sú jednoduché a je dôležité, aby ich učitelia vedeli podať formou, ktorá žiakov zaujme. Počas školenia im ponúkneme niekoľko spôsobov, ako na to," uviedla projektová manažérka SCKR Klára Tóthová.       

Vzdelávanie je vhodné pre učiteľov všetkých predmetov. Obsah vzdelávania a použité vzdelávacie materiály boli vytvorené v rámci medzinárodných projektov s finančnou podporou Európskej únie, Medzinárodného vyšehradského fondu a slovenskej rozvojovej pomoci SlovakAid. Materiály sú preto k dispozícii vo viacerých jazykoch. Vzdelávanie tak môže byť zaujímavé aj pre učiteľov cudzích jazykov, či tých pôsobiacich v školách s vyučovacím jazykom národnostnej menšiny.       

Vzdelávacie aktivity sa začnú realizovať 12. septembra v Bratislave a budú pokračovať aj v októbri vo všetkých krajoch. Viesť ich budú lektori z občianskeho združenia Sosna a učitelia pre kontinuálne vzdelávanie. "Bude to vzdelávanie individuálnou formou a formou práce v skupinách," priblížili lektori Silvia Szabóová a Štefan Szabó.       

Záujemcovia sa môžu na vzdelávanie prihlásiť elektronicky formou návratky. Podrobnosti o mieste a čase konania podujatia dostanú do e-mailovej schránky.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.03.2016
Nemecké investície do vzdelávania v Považskej Bystrici
Základná škola, ktorá sa nachádza na sídlisku Rozkvet v Považskej Bystrici, mení svojho zriaďovateľa. Namiesto mesta sa nim stáva spoločnosť Deutsch-Slowakische Akademien, a. s. (DSA).
viac
10.04.2017
Cez žiakov učí škola triediť aj rodičov a starých rodičov
Už osem rokov sa pozoruhodným spôsobom pedagógovia kremnickej Základnej školy na Angyalovej ulici venujú environmentálnej výchove žiakov.
viac
23.05.2017
Deti naučia triediť rodičov i starých rodičov - začať treba od nich
„V prvom štvrťroku sme školili pedagógov vo vyše 170 samosprávach,“ hovorí Silvia Nosálová, riaditeľka pre komunikáciu a marketing zo spoločnosti ENVI - PAK.
viac
24.05.2017
Informovanosť mladej generácie je dôležitá
V pondelok sa začali Dni otvorených dverí Ústavu pamäti národa 2017, ktorých partnerom je aj Bratislavský samosprávny kraj. Počas piatich dní sa predovšetkým študenti stredných škôl oboznámia s činnosťou Ústavu pamäti národa a výsledkami práce jeho odborných zamestnancov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.10 %