Pondelok 16.09.2019
Dnes má meniny 
Ľudmila
°C
31.05.2019 03:30

Trnavskí poslanci budú rozhodovať o vystúpení zo ZMOS


Trnavský primátor Peter Bročka, snímka zdroj:Trnava-live.sk


Trnava bude o svojom prípadnom vystúpení zo Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) rozhodovať na júnovom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ). Materiál je podľa primátora Petra Bročku, ako uviedol pre TASR, zaradený do programu rokovania.


Trnava bude o svojom prípadnom vystúpení zo Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) rozhodovať na júnovom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ). Materiál je podľa primátora Petra Bročku, ako uviedol pre TASR, zaradený do programu rokovania. Ak poslanci odsúhlasia odchod, bude to v prípade Trnavy už druhé opustenie členskej základne ZMOS..   

V roku 2005 to bol prejav nesúhlasu, keď nevidela dostatočné presadzovanie záujmov väčších miest orgánmi ZMOS v legislatívnej oblasti. Po siedmich rokoch, v roku 2012 sa do ZMOS po nástupe nového vedenia Trnava vrátila. Dôvod odchodu, ktorým sa aktuálne zaoberajú aj iné krajské mestá a v prípade Trenčína to poslanci už schválili, je podobný. Krajské mestá mieria do Únie miest Slovenska, kde patrí Trnava k zakladajúcim členom. Je tam od roku 1994.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.05.2017
Rokovanie mestského zastupiteľstva nemá byť politickou tribúnou
Na základe osobného stretnutia primátora mesta Handlová Ing. Rudolfa Podobu s poslankyňami NR SR Mgr. Renátou Kaščákovou a RNDr. Annou Zemanovou sa primátor mesta rozhodol napísať otvorený list predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi.
viac
24.04.2018
Poslanci budú rozhodovať o názvoch nových ulíc a ľadohodinách pre kluby
Prešovskí mestskí poslanci budú v stredu (25 .4.) rozhodovať na rokovaní zastupiteľstva o úprave všeobecne záväzného nariadenia (VZN) mesta, ktoré sa týka dotácií na ľadohodiny pre športové kluby.
viac
12.01.2019
Obyvatelia mesta sa môžu prihlásiť do komisií mestského zastupiteľstva
Mesto Trnava ponúka občanom už v druhom volebnom období možnosť stať sa členmi komisií mestského zastupiteľstva a výborov mestských častí (VMČ). Doplnia tak počty poslancov, ktorí boli do komisií a VMČ zvolení na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva vo volebnom období 2018 – 2022.
viac
29.05.2019
Poslanci podporili návrh vystúpiť zo ZMOS
Poslanci mestského zastupiteľstva (MsZ) v Malackách v utorok popoludní odobrili zámer vedenia mesta vystúpiť zo Združenia miest a obcí Slovenska. Mesto argumentuje dlhodobým nesúhlasom so slabou obhajobou záujmu miest zo strany vedenia ZMOS a s minimálnou aktivitou Komory miest v združení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %