Štvrtok 18.10.2018
Dnes má meniny 
Lukáš
19°C Bratislava
07.05.2018 04:00

Súťaž Pre vodu 2018 spoznala víťazov


Súťaž pre vodu - logo


Hľadanie riešení konkrétnych problémov s vodou vo svojom okolí bolo cieľom súťaže Pre vodu, ktorej výsledky po finále v piatok vyhodnotili v rámci podujatia Ekotopfilm - Envirofilm v Bratislave.


Do súťaže sa zapojili v dvoch kategóriách mladí ľudia i školské tímy s deviatimi súťažnými návrhmi zodpovedného hospodárenia s vodou. TASR o tom informovala Martina Ragalová z Nadácie Ekopolis.      

"Mám radosť, že v aktuálnom ročníku sa opäť zišli kvalitne spracované projekty, ktoré pomáhajú riešiť problémy s vodou, či už priamo na toku, v obci, alebo v konkrétnej záhrade," uviedla Martina Šilhánová, manažérka spoločenskej zodpovednosti spoločnosti Nestlé Česko a Slovensko, ktorá súťaž podporuje.       

Podľa Ragalovej mali samosprávy, mimovládne organizácie, školy a iné subjekty možnosť prihlásiť ešte v minulom roku konkrétne problémové situácie zo svojho okolia. "Tie následne riešili mladí ľudia v dvoch súťažných kategóriách – školské tímy tvorené študentmi vysokých škôl a univerzít pod vedením skúseného pedagóga a otvorená kategória pre skupiny i jednotlivcov do 30 rokov," priblížila s tým, že z prihlásených návrhov odborná komisia vybrala osem finalistov.       

Ako ďalej informovala, v otvorenej kategórii získal prvé miesto Attila Tóth za Revitalizáciu verejného priestoru s rybníčkom v obci Maňa. Na druhom mieste sa umiestnila Ágnes Agócsová s Obnovou ramena Hrona pri Rudne. Tretí skončil Adam Repel s Obnovou častí mŕtveho ramena Tice. V kategórii školských tímov zvíťazila Slovenská technická univerzita a jej Návrh vodozádržných opatrení na toku Trnávka. Víťazné návrhy získali aj finančné odmeny.       

Viac informácií o súťaži Pre vodu 2018 je k dispozícii na webe www.sutazprevodu.sk

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.07.2016
Verejnosť môže hlasovať v ankete Strom roka 2016
Hlasovanie bolo odštartované na festivale Pohoda a záujemcovia môžu do konca septembra poslať hlas jednému z dvanástich stromov – finalistov ankety Strom roka a podporiť tak jeho ošetrenie.
viac
20.10.2016
Vo Zvolene sa uskutoční seminár „Voda a sídla“
Nadácia Ekopolis organizuje vo Zvolene 24. októbra 2016 seminár na tému Voda a sídla. Je súčasťou súťaže PRE VODU, je však otvorený aj pre odbornú verejnosť, zamestnancov verejnej správy, akademickú sféru, aktívnych občanov a členov mimovládnych organizácií.
viac
03.11.2016
Témou bratislavského seminára bude „Voda, rieky a krajina“
9. novembra 2016 sa uskutoční v Bratislave seminár, ktorý organizuje Nadácia Ekopolis v rámci súťaže PRE VODU. Seminár je otvorený nielen pre záujemcov súťaže PRE VODU, ale aj pre odbornú verejnosť, zamestnancov verejnej správy, akademickú sféru, aktívnych občanov a členov mimovládnych organizácií.
viac
18.11.2016
V Košiciach sa bude diskutovať na tému Voda a sídla
21. novembra 2016 sa uskutoční v Košiciach seminár, ktorý organizuje Nadácia Ekopolis v rámci súťaže PRE VODU. Seminár je otvorený nielen pre záujemcov súťaže PRE VODU, ale aj pre odbornú verejnosť, zamestnancov verejnej správy, akademickú sféru, aktívnych občanov a členov mimovládnych organizácií.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.25 %