Štvrtok 17.10.2019
Dnes má meniny 
Hedviga
°C
04.09.2019 09:25

Sociálne podnikanie bude témou odborného seminára v Prešove


Ilustračná snímka, zdroj: ia.gov.sk


Budovanie miestnych a regionálnych sietí sociálnej ekonomiky a podnikanie ako nástroj k dosahovaniu spoločensky prospešných cieľov v mimovládnych neziskových organizáciách bude témou odborného seminára, ktorý sa uskutoční 11. septembra v Prešove.


Podujatie sa koná v rámci Iniciatívy Európskej Komisie European Social Economy Regions 2019. Organizuje ho Odbor sociálnej ekonomiky Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR, Implementačná agentúra MPSVR SR a Prešovský samosprávny kraj.       

"Cieľom odborného seminára je pomôcť subjektom pôsobiacim v neziskovom sektore zorientovať sa v priestore sociálnej ekonomiky na Slovensku v kontexte novej legislatívy a zároveň ich primäť vnímať aj podnikanie ako možný nástroj k dosahovaniu spoločensky prospešných cieľov," uviedla manažérka pre disemináciu národného projektu Inštitút sociálnej ekonomiky z Implementačnej agentúry MPSVR SR Marcela Kukučková.       

Hovoriť sa podľa jej slov bude o sociálnej ekonomike, o tom, ako využívať podnikanie primárne k dosahovaniu spoločensky prospešných cieľov a zároveň aj o skúsenostiach s implementáciou sociálneho podnikania v Prešovskom kraji.       

"Účastníci odborného seminára dostanú dôležité informácie o budovanej sieti Regionálnych center sociálnej ekonomiky, ktoré poskytujú záujemcom o sociálne podnikanie bezplatnú podporu," dodala Kukučková.      

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.04.2017
Cieľom návštevy zástupcov štyroch krajín je medziregionálna spolupráca
Podpora medziregionálnej spolupráce medzi šiestimi verejnými i súkromnými subjektmi z Fínska, Nemecka, Španielska a Slovenska je zámerom projektu Socent Spa, v rámci ktorého dnes (24. 4. 2017) pricestovali na trojdňovú návštevu regiónu Gemer zástupcovia týchto krajín a neziskovej organizácie Epic.
viac
07.11.2017
Gigant v zelenej ekonomike prichádza na Slovensko
Na Slovensko mieri investícia za 8,5 milióna eur, ktorá vytvorí takmer 100 pracovných miest. Jeden z najväčších holdingov v Európe, zaoberajúci sa zeleným či obehovým hospodárstvom, vstúpi na slovenský trh. Skupina Green Group hodlá postaviť závod na spracovanie PET fliaš a mixovaných plastov.
viac
21.07.2018
Diskutovalo sa o možnostiach zlepšenia podpory opatrovateľskej služby
Zástupcovia Implementačnej agentúry Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky (IA MPSVR SR) zorganizovali na župnom úrade v Trenčíne informačný seminár pre potenciálnych žiadateľov o nenávratný finančný príspevok (NFP) v rámci výzvy na zlepšenie podpory opatrovateľskej služby
viac
05.01.2019
Rimavská Sobota získala podporu na projekt opatrovateľskej služby
Mestu Rimavská Sobota bolo dňa 2. januára 2019 doručené rozhodnutie Implementačnej agentúry Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.68 %