Nedeľa 19.05.2019
Dnes má meniny 
Gertrúda
°C
01.06.2018 03:55

Rezort životného prostredia podporil dva zelené projekty v okrese Veľký Krtíš


Ilustračná snímka - Kiarov


Zlepšenie životného prostredia a kvality života ľudí v regióne je cieľom dvoch zelených projektov v okrese Veľký Krtíš, ktoré dotáciami z Environmentálneho fondu podporilo Ministerstvo životného prostredia SR.


Obidva projekty, zhodnocovanie zeleného bioodpadu v obci Kiarov a zateplenú materskú školu v Ipeľskom Predmostí, dnes odovzdal do užívania šéf rezortu László Sólymos.

"Najmenej rozvinuté okresy považujem za regióny, voči ktorým máme veľmi veľký dlh. A je na čase ho začať splácať," povedal Sólymos na margo dvoch nových zelených projektov.       

Obec Kiarov získala na zabezpečenie zhodnocovania zeleného bioodpadu dotáciu takmer 50.000 eur. Za ne zakúpila techniku - malotraktor, traktorový príves, čelný nakladač, štiepkovač a kosačky na mulčovanie, vďaka čomu samospráva zabezpečí efektívne zhodnocovanie biologicky rozložiteľného zeleného odpadu zo záhrad.

Ipeľské Predmostie dostalo dotáciu vo výške takmer 90.000 eur na zlepšenie energetickej hospodárnosti miestnej materskej školy. Vďaka týmto peniazom sa v nej podarilo modernizovať vykurovanie, vymeniť kotol, obnoviť vykurovací systém, vymeniť okná i vchodové dvere a zatepliť samotnú budovu.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.03.2016
Dvanásť projektov sa "pobije" o 20.000 eur z rozpočtu Banskej Bystrice
Banskobystričania môžu začať rozhodovať o rozdelení 20.000 eur z participatívneho rozpočtu mesta. Hlasovanie, ktorým ľudia podporia súťažné projekty, sa spustí 22. marca.
viac
05.06.2017
Žilinskí poslanci navýšili rozpočet na 70,88 milióna eur
Poslanci Mestského zastupiteľstva v Žiline navýšili na dnešnom (5. 6.) mimoriadnom zasadnutí rozpočet na rok 2017 tretím rozpočtovým opatrením na 70,88 milióna eur. Informoval o tom hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.
viac
27.11.2017
Tri komunitné projekty v Žilinskom kraji podporí Nadácia VÚB
Projekty Detské Hviezdne noci Filmového klubu Bytča, Švošovská zvernica obce Švošov a Revitalizujme spolu oddychovú zónu na Lietavskom hrade! Združenia na záchranu Lietavského hradu podporí Nadácia VÚB v rámci programu Komunitné granty.
viac
22.01.2018
Slovenské mestá sa viac zazelenajú
Viac zelene, zdravšie ovzdušie či revitalizácia verejných priestorov. To sú oblasti, na ktoré môžu mestá získať finančné prostriedky z eurofondov. Agrorezort vyhodnotil prvé kolo výzvy z eurofondov zamerané na zelenú infraštruktúru a schválil 38 projektov za takmer 13 miliónov eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.29 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %