Pondelok 19.08.2019
Dnes má meniny 
Lýdia
°C
15.03.2019 08:30

Radnica podporí dotáciou desiatky projektov a organizácií


Ilustračná snímka


Športové a kultúrne organizácie v meste Dolný Kubín podporí samospráva sumou 138.365 eur. Finančné prostriedky na činnosť pre 29 združení a 52 projektov schválili mestskí poslanci na poslednom rokovaní.


Na dotácie má radnica v rozpočte na tento rok vyčlenenú sumu 153.740 eur, čo je oproti minulému roku nárast o 64.000 eur. „Na základe navýšeného celkového balíka peňazí na dotácie sa nám tento rok podarilo pomôcť omnoho viac projektom a organizáciám, ako v predchádzajúcich rokoch. Aj týmto spôsobom umožníme ďalší rozvoj talentovaných a úspešných športovcov, ktorí reprezentujú naše mesto na Slovensku a vo svete. Zároveň podporíme aj kultúrne a sociálne aktivity v meste,“ povedal primátor Ján Prílepok.       

Na činnosť organizácií poslanci z rozpočtu prerozdelili takmer 100.000 eur. Najväčšiu dotáciu — celkom 24.490 eur — si odnesie mestský futbalový klub. Za ním nasleduje mestský hokejový klub, ktorému schválili 17.000 eur. Trojicu uzatvára florbalový klub Žatva 90 Dolný Kubín, ktorý dostal 6100 eur.       

Dotácie vo výške 27.000 eur schválili aj 37 projektom v oblastiach športu, kultúry a voľného času detí a mládeže. Samospráva tak podporila napríklad vydanie knihy o židoch na Orave, či piaty ročník podujatia Benefičné Angličáky. „Pri rozhodovaní sme sa zamerali hlavne na ich cieľ a čo najväčší dosah na občanov mesta,“ vysvetlil Michal Švento z dolnokubínskej radnice.       

V oblasti sociálnych vecí podporila radnica 15 projektov za viac ako 11.000 eur. Najviac peňazí dostali Základná organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých na podujatie Športuješ a budeš sa hýbať a občianske združenie Rozum. „Ani tento rok sme nezabudli na seniorov či hendikepovaných, ktorí sú v našom meste veľmi aktívni. Napriek vysokému veku sa snažia vytvárať zaujímavé podujatia pre seba i pre širokú verejnosť, za čo im patrí poďakovanie a obdiv,“ zdôraznila Eva Palugová z odboru sociálnych vecí a rodiny na mestskom úrade.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.01.2018
Slovenské mestá sa viac zazelenajú
Viac zelene, zdravšie ovzdušie či revitalizácia verejných priestorov. To sú oblasti, na ktoré môžu mestá získať finančné prostriedky z eurofondov. Agrorezort vyhodnotil prvé kolo výzvy z eurofondov zamerané na zelenú infraštruktúru a schválil 38 projektov za takmer 13 miliónov eur.
viac
23.11.2018
Cenu primátora si prevzali Oravské múzeum aj tri osobnosti mesta
Z rúk primátora mesta Dolný Kubín Romana Matejova si v stredu 21. novembra prevzali Cenu primátora mesta traja Dolnokubínčania a jedna inštitúcia, ktorá už viac ako 35 rokov sídli na území mesta.
viac
15.04.2019
Oravská galéria získala vlani dotácie z FPU na sedem projektov
Sedem projektov Oravskej galérie (OG) v Dolnom Kubíne získalo minulý rok dotáciu z Fondu na podporu umenia (FPU). Financie v celkovej výške viac ako 35.000 eur boli použité na nadobudnutie a odborné ošetrenie zbierkových predmetov a výstavnú činnosť. Informovala o tom riaditeľka galérie Eva Ľuptákov
viac
24.04.2019
Hlavné mesto poskytne na programy pre bezdomovcov 150-tis. eur
Hlavné mesto vyhlasuje výzvu na podporu inovatívnych integračných projektov neverejných subjektov pracujúcich s ľuďmi bez domova. Informuje o tom bratislavský magistrát na svojom webe.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.46 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.80 %