Nedeľa 21.10.2018
Dnes má meniny 
Uršuľa
10°C Bratislava
19.01.2018 06:00

Pochod vďaky SNP sa bude konať už túto sobotu


Snímka zdroj: (tasr).


Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) pozýva nca 43. ročník tradičného zimného turistického podujatia Pochod vďaky SNP, ktorý bude slávnostne otvorený v sobotu 20. januára 2018 o 9:30 hod. pri Pamätníku padlých v obci Cigeľ.


Pochod vďaky SNP sa prvýkrát konal v roku 1976 a za 43 rokov sa stal jednou z najvýznamnejších a zároveň najmasovejších zimných akcií priaznivcov prírody a turistiky všetkých vekových kategórií na Slovensku.

Obec Cigeľ si týmto spôsobom každoročne pripomína obete druhej svetovej vojny a tragické udalosti neslávneho 13. januára 1945, kedy bola obec prepadnutá nemeckými trestnými jednotkami za pomoc partizánom. Aj tento rok budú kroky osobností slovenského protifašistického hnutia, turistov a predstaviteľov spoločenského života pri tejto príležitosti smerovať do Cigľa a Handlovej.

Pochod z Cigľa do Handlovej začne už tradične položením vencov k Pamätníku padlých pred cigeľským Obecným úradom. Tak ako v predchádzajúcich ročníkoch, na výber je hneď niekoľko peších aj lyžiarskych trás rôznej náročnosti v dĺžke od 6 do 20 kilometrov.

Najvýznamnejšie zimné turistické podujatie hornej Nitry už niekoľko rokov dokazuje, že hodnoty a historické udalosti sa dajú pripomínať mládeži i starším generáciám súčasne.

Pochod vďaky SNP každoročne podporuje aj Trenčiansky samosprávny kraj, konať sa bude aj tentokrát pod záštitou predsedu vlády Slovenskej republiky Roberta Fica.

Autor: (Lenka KUKUČKOVÁ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.08.2016
Krajské oslavy SNP na Jankovom vŕšku
Výročie Slovenského národného povstania, ktoré je významným medzníkom v histórii slovenského národa si pripomínajú v mnohých obciach a mestách. V sobotu 27. augusta 2016 si ho pripomenú na Jankovom vŕšku, kde sa uskutočnia Krajské oslavy SNP.
viac
19.01.2017
V sobotu sa uskutoční 42. ročník Pochodu vďaky SNP
V sobotu 21. januára 2017 o 9:30 hod. odštartuje od Pamätníka padlých v Cigli už 42. ročník Pochodu vďaky SNP.
viac
04.09.2017
„Po partizánskom chodníku“ na Orave
Obecné úrady Istebné a Párnica na Orave, spoločne so SZPB Istebné s Matičiarmi, pod záštitou Obl.V. Ružomberok, zorganizovali pri príležitosti 73. výročia SNP už tradičný prechod „Po partizánskom chodníku“ z Istebného cez Párnicu na kopec Bralo nad Malou Lučivnou.
viac
08.01.2018
Starosta obce Vladimír Kašša zostáva aj po referende vo funkcii
Starosta obce Naháč Vladimír Kašša zostáva aj po sobotňajšom referende vo svojej funkcii. Obyvatelia obce v ňom odpovedali na otázku, či sú za jeho odvolanie z funkcie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.23 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.66 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.12 %