Utorok 17.07.2018
Dnes má meniny 
Bohuslav
22°C Bratislava
24.06.2018 12:10

Oravskí richtári varili halušky aj vystupovali s programom Regrúti


Ilustračná snímka TASR


Skupina Oravskí richtári bola jedným z družstiev na súťaži vo varení a jedení halušiek v Zázrivej, na ktorej sa v sobotu zišlo dvanásť tímov.


Podľa starostu Zázrivej Matúša Mnícha spoločne s ním varili halušky starostovia Oravského Podzámku, Žaškova, Dlhej, Pucova a Oravskej Poruby. "Po skončení súťaže sme vystúpili s kultúrnym programom Regrúti," doplnil Mních.       

Podujatie Zázrivské halušky vzniklo pred siedmimi rokmi. "Teraz ho robíme so Spojenou základnou školou pre zdravotne a telesne postihnutých v Dolnom Kubíne. Prídu učiteľky s deťmi, spoločne varíme a výťažok z akcie im venujeme," uviedol zázrivský starosta.       

"Družstvá varia halušky podľa svojej chuti. Hodnotí sa čas varenia, kvalita a čas jedenia halušiek. Limit je navariť dve kilá halušiek. Keď súťažiaci navaria viac, ponúkajú haluškami divákov. Súbory niekedy varia aj vystupujú. Pri varení si zaspievajú, zahrajú. Návštevníci si zajedia dobrých halušiek a popočúvajú folklór. Večer sa zapaľuje Jánsky oheň a zabávame sa až do rána," uzavrel Mních.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.11.2016
Vianoce na Orave v podobe ľudového jarmoku, výstavy i zvykoslovného programu
Podoby vianočných sviatkov ožijú na Orave tento rok v decembri v troch podobách.
viac
13.02.2017
Ako sa varí víťazstvo?
Zrejme takto by mala znieť otázka, na ktorú budú hľadať odpoveď stredoškoláci v blížiacom sa celoštátnom kole mladých kuchárov z hotelových akadémií a stredných odborných škôl.
viac
17.05.2017
Ružinovčania si v sobotu zašportujú a ocenia najlepších športovcov
Sobota (13. 5. 2017) sa ponesie v Ružinove v znamení športu. Cez deň je obyvateľov mestskej časti pripravený športový program, ktorý vyvrcholí športovým galavečerom v Dome kultúry Ružinov o 19:00 hod.
viac
13.07.2018
Podujatie Halušky Fest začal už dnes koncertmi
Koncertmi Kollárovcov, revivalu Elán Forever a country kapely Prameň štartoval dnes - v piatok popoludní - v obci Turecká v okrese Banská Bystrica 24. ročník podujatia Halušky Fest.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.47 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.35 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.18 %