Pondelok 18.03.2019
Dnes má meniny 
Eduard
°C
09.03.2018 11:08

Na Skalke chcú vybudovať nové zázemie pre bežkárov


Ilustračná snímka: TASR


Kremnická samospráva plánuje na Skalke vybudovať nové zázemie pre bežkárov. Už budúcu sezónu by tu podľa primátora Alexandra Ferenčíka mali mať k dispozícii nové zázemie so sociálnymi zariadeniami a šatňami. Ich kúpu chce financovať vďaka prostriedkom, ktoré vyzbierala od bežkárov.


K spoplatneniu bežkárskych tratí pristúpila kremnická samospráva od 20. januára tohto roka. Podľa primátora sa vďaka týmto príspevkom podarilo do uplynulého víkendu vyzbierať približne 12.500 eur.       

"Chceme, aby tieto peniaze boli použité na niečo, čo zlepší podmienky bežeckého lyžovania na Skalke," podotkol Ferenčík. Z prieskumu medzi bežkármi podľa neho vyplýva, že najviac im chýbajú sociálne zariadenia a priestory na prezliekanie a odloženie vecí.       

Dodal, že mesto už má ponuku na kontajnerový systém, v ktorom by takéto zázemie vzniklo. Cena sa pohybuje na úrovni približne 20.000 eur. Keďže je potrebné pod kontajnery vybudovať betónový základ, práce budú môcť podľa Ferenčíka začať až po skončení sezóny.       

Na mieste ich osadenia sa chce ešte mesto dohodnúť s mestským klubom lyžiarov. Podľa Ferenčíka by však mohli nahradiť staré unimobunky, ktoré využíva mestský klub lyžiarov a sú podľa neho už po technickej životnosti. "Samozrejme umiestnime ich po dohode s nimi. Nikoho odnikadiaľ nevyháňame, ale aby to bolo podľa možnosti na tých hlavných migračných trasách, kde ľudia nastupujú na trate," dodal Ferenčík.       

V súvislosti s bežeckým lyžovaním na Skalke má mesto aj ďalšie plány. V budúcnosti by podľa primátora chceli spolu s Banskou Bystricou, s ktorou spolupracujú na úprave tratí, získať dotačné prostriedky z vyššieho územného celku na kúpu dvoch skútrov, ktoré by im pri úprave tratí pomohli. Takisto chce počas letných mesiacov rozšíriť parkovacie kapacity.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.03.2016
Mestské časti Bratislavy sú za maximálnu sadzbu miestneho poplatku za rozvoj
V prípade miestneho poplatku za rozvoj by na celom území Bratislavy mala platiť maximálna sadzba vo výške 35 eur a výnosy by sa mali deliť v pomere 32 percent pre hlavné mesto a 68 percent pre mestské časti.
viac
02.11.2017
EK: Najlepšie je vyrábať iba recyklovateľné plasty, zabránime úniku mikroplastov
Podpredseda Európskej komisie (EK) Frans Timmermans v britskom denníku The Guardian informuje, že Brusel nechce zdaňovať jednorazové plastové výrobky a rovnako nebude presadzovať poplatky za ich používanie.
viac
31.08.2018
Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2018: Zdieľané dedičstvo
DEKD 2018 slávnostne otvoria v nedeľu 2. septembra v Nitre v rámci programu osláv 770. výročia udelenia kráľovských výsad mestu.
viac
03.01.2019
Ukladanie odpadu na skládkach bude od januára drahšie
Uloženie odpadu na skládkach bude od januára drahšie. Vyplýva to z novely zákona o poplatkoch za uloženie odpadov. Suma, ktorú obce zaplatia za skládkovanie zmesového odpadu, bude závisieť od úrovne jeho vytriedenia. Počas najbližších troch rokov sa bude postupne zvyšovať.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.80 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.89 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %