Streda 22.05.2019
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
05.03.2019 01:10

Mesto Poprad chce odpredať svoj podiel v akvaparku, poslanci zámer schválili


Treasure Island - detské atrakcie a bazény. Snímka zdroj: AquaCity Poprad


Na minulotýždňovom rokovaní Mestského zastupiteľstva v Poprade sa poslanci okrem iného zaoberali aj návrhom na predaj podielu mesta v tamojšom akvaparku.


Radnica argumentuje tým, že spoločnosť Aquapark Poprad s. r. o. od jej založenia nevyplatila mestu žiaden podiel zo zisku. Poslanci po diskusii návrh schválili.       

Primátor Popradu Anton Danko poslancov informoval, že o možnom predaji podielu už hovoril s majoritným vlastníkom akvaparku a ten s predajom súhlasí. Zároveň dodal, že mesto by zdroje z predaja podielu investovalo napríklad do rekonštrukcie Námestia sv. Egídia, ktoré je podľa neho vo veľmi zlom stave.       

S návrhom nesúhlasila skupina šiestich nezávislých poslancov z Klubu 22. Tí tvrdia, že samospráva chce týmto krokom pokračovať vo výpredaji mestského majetku. Peter Dujava konštatoval, že odchodu mesta zo spoločnosti by mala predchádzať široká verejná diskusia. Zároveň sa pýta, prečo bola samospráva 17 rokov pasívna, a prečo by k odpredaju podielu malo prísť práve teraz.       

"Akvapark je kľúčovým subjektom cestovného ruchu v Poprade, ale i v regióne. Ide o bonitnú firmu, veľkého zamestnávateľa, podporujú šport a pod. Primátor dostal od zastupiteľstva podľa mňa veľmi silný mandát na rokovanie. Iba on sám. Najprv mal byť vypracovaný podrobný audit a dosahová štúdia. V tomto prípade by som navrhol komisiu z poslancov a odborníkov, ktorí dajú konečný návrh. Predať, alebo nepredať," konštatoval ďalší z poslancov Igor Wzoš. Podľa neho je treba zvažovať všetky okolnosti a potom sa zodpovedne rozhodnúť.       

Výška vkladu mesta Poprad v obchodnej spoločnosti je necelých 25.000 eur, čo predstavuje 15 percent základného imania akvaparku. Poslanci napokon zámer radnice väčšinovými hlasmi schválili a poverili tak primátora, aby vykonal príslušné právne úkony a začal potrebné rokovania.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.09.2016
Ružinovskí poslanci schválili predaj pozemkov pre výstavbu diaľnice
Na zasadaní miestneho zastupiteľstva 27. septembra poslanci jednomyseľne schválili odpredaj takmer 150 pozemkov.
viac
28.11.2016
Aktualizáciu územného plánu Popradu dokončujú po takmer dvoch rokoch
V Poprade dokončujú práce na najdôležitejšom dokumente z pohľadu jeho ďalšieho rozvoja, a to zmene a doplnku 2016 Územného plánu mesta Poprad (ÚPN).
viac
16.12.2016
Počas vianočných sviatkov zaparkujete v Poprade zadarmo
Parkovanie v centre Popradu bude viac ako tri týždne bez parkovacích poplatkov. Samospráva vychádza v ústrety návštevníkom centra mesta a od dnešného dňa ruší výber parkovacích poplatkov na mestských parkoviskách.
viac
04.07.2017
Mesto Poprad pripravilo opäť letný tábor pre deti zo sociálne slabších rodín
Mesto Poprad už po 17. krát pripravilo pre 40 detí zo sociálne slabších rodín 8 – dňový prázdninový tábor. Ten začal už v sobotu 1. júla a potrvá celý týždeň. Deti prežijú nezabudnuteľné chvíle v Súkromnej škole v prírode v Tatranskej Lomnici.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %