Piatok 19.10.2018
Dnes má meniny 
Kristián
12°C Bratislava
09.06.2018 11:00

Mesto odovzdalo najvyššie ocenenia


Ilustračná snímka


Súčasťou tohtotýždňových Dní mesta Prešov bolo slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva, na ktorom predstavitelia mesta odovzdali najvyššie ocenenia – Cenu mesta, Opálové zrnko a Cenu primátorky mesta, zároveň udelili aj Čestné občianstvo mesta Prešov.


Ako informoval tlačový referent mesta Milan Grejták, slávnostné zasadnutie zastupiteľstva sa konalo v stredu (6. 6.) podvečer v sále PKO. Cenu mesta Prešov si prevzal bývalý primátor Prešova Milan Benč, ktorú mu zastupiteľstvo udelilo ako uznanie za dlhoročnú prácu v prospech mesta na viacerých odborných i verejných pozíciách. Ocenenie získala aj učiteľka Miriam Feretová za úspešnú reprezentáciu mesta doma i v zahraničí prostredníctvom vynikajúco pripravených študentov  na medzinárodných študentských vedeckých konferenciách a súťažiach, za osobnú angažovanosť v rôznych charitatívnych akciách a zbierkach. Tretím čerstvým držiteľom Ceny mesta je Eduard Jakubek, ktorý ju dostal za dlhoročnú úspešnú angažovanosť ako propagátor, inštruktor a vynikajúci odborník v oblasti ovocinárstva a záhradkárstva.       

Opálové zrnko, ktoré je verejným ocenením mesta pre najúspešnejšie podnikateľské subjekty pôsobiace na území Prešova, získalo Analyticko-diagnostické laboratórium a ambulancie, s.r.o., za významný dlhoročný prínos v rozvoji zdravotníckych služieb nielen na území mesta Prešov, ale aj v rámci celého Slovenska, spojený s rozvojom laboratórnej medicíny v odbore imunológie a špičkových inovatívnych medicínskych technológií.       

Cenu primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej si odniesol rímskokatolícky dekan farnosti sv. Mikuláša Jozef Dronzek za osobný vklad a angažovanie pri organizovaní ekumenického života, pri záchrane a obnove kultúrnych pamiatok a historického dedičstva a za aktívny podiel na duchovnom a kultúrnom živote mesta. Tiež Hotelová akadémia v Prešove pod vedením Jozefa Šenka za vynikajúce výsledky vo výchove odborníkov v oblasti gastronómie a hotelierstva, vynikajúcu reprezentáciu mesta Prešov doma i v zahraničí s prihliadnutím na 90. výročie založenia školy. Primátorka udelila ocenenie aj Jurajovi Hugecovi za významný prínos k vzniku ženského volejbalu v Prešove, ako aj za celoživotné pôsobenie v oblasti prípravy, tréningu a podpory volejbalu na území mesta.       

Čestné občianstvo mesta Prešov udelilo mestské zastupiteľstvo Rudolfovi Horváthovi, bývalému aktívnemu vrcholovému športovcovi, trénerovi, funkcionárovi a organizátorovi športu za jeho celoživotný prínos k rozvoju prešovskej hádzanej a za úspešnú propagáciu a zviditeľňovanie mesta doma i v zahraničí.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.06.2016
V Michalovciach dnes začínajú dni mesta
Vystúpením detí michalovských základných škôl sa začínajú dnes popoludní Dni mesta Michalovce. Séria podujatí bude prebiehať až do nedele (26. 6.).
viac
10.08.2016
Stred augusta sa vo Fiľakove ponesie v znamení osláv
Samospráva spolu s ďalšími organizátormi pripravila už XXVI. ročník obľúbených Palóckych dní a Dní mesta Fiľakovo.
viac
13.07.2017
Novelou volebného zákona podľa R. Rašiho ušetrí štát státisíce eur
Podľa primátora mesta Košice Richarda Rašiho novelou zákona o podmienkach výkonu volebného práva štát ušetrí státisíce eur a voliči nebudú musieť ísť voliť v priebehu jedného roka trikrát. Informovala o tom hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová.
viac
17.09.2018
V Trebišove ukončili leto oslavami DNÍ MESTA
Najväčšie mestské slávnosti sa konajú každoročne koncom leta. Aj v roku 2018 vyvrcholilo Kultúrne leto DŇAMI MESTA Trebišov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.25 %