Piatok 18.01.2019
Dnes má meniny 
Bohdana
5°C Bratislava
01.06.2018 11:04

Kaštieľ v Nižnej Šebastovej je na predaj


Kaštieľ Nižná Šebastová, ilustračná snímka zdroj: Pamiatky na Slovensku


Počas stredajšieho rokovania prešovského mestského zastupiteľstva poslanec Martin Lipka (Smer-SD) navrhol, aby mesto kúpilo renesančný kaštieľ zo 17. storočia s priľahlými pozemkami a nádvorím v mestskej časti Nižná Šebastová.


Keďže poslanci materiál nedostali pred rokovaním, nakoniec svoj návrh stiahol s tým, že ho predloží na najbližšie zastupiteľstvo.       

Kaštieľ je v súčasnosti v súkromných rukách, vyše 30 rokov chátra, začiatkom tohto roka v jeho prenajatej časti vypukol požiar. Predajná cena historického objektu je 420.000 eur.       

Mesto by podľa poslanca mohlo nehnuteľnosť splatiť v troch ročných splátkach. Viceprimátor Štefan Kužma (SDKÚ-DS) upozornil, že nikto nevie, koľko si kaštieľ vyžiada financií na rekonštrukciu. Vyzval preto Lipku, aby s návrhom na prevod nehnuteľnosti predložil aj približný rozpis nevyhnutných opráv a návrh na využitie kaštieľa.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.07.2016
Prešov chce v trende úspešného získavania dotácií pokračovať
Ďalším projektom na žiadosť o financie zo zdrojov Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII) je Strategický plán rozvoja dopravnej infraštruktúry SR.
viac
04.12.2017
Po ťažkej a dlhej chorobe dnes zomrel Ivan Benko
Dnes ráno nás po ťažkej a dlhej chorobe vo veku 70 tokov navždy opustil posledný predseda Mestského národného výboru (MsNV), dlhoročný poslanec mestského zastupiteľstva, kolega a priateľ, PhDr. Ivan Benko.
viac
23.03.2018
Mestskí poslanci žiadajú bezpečnú cyklotrasu na nábreží Dunaja
Bratislavskí mestskí poslanci podporujú realizáciu bezpečnej cyklotrasy vo vyhradených pruhoch na nábreží Dunaja. Zhodli sa na tom na svojom štvrtkovom rokovaní.
viac
19.11.2018
Primátorka A. Turčanová a mestskí poslanci slávnostne zložili sľub
Slávnostným zložením sľubu sa v pondelok opätovne ujala svojej funkcie primátorka Prešova Andrea Turčanová. Kandidovala za koalíciu KDH, OĽaNO a NOVA.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.69 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.79 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.53 %