Nedeľa 09.12.2018
Dnes má meniny 
Izabela
8°C Bratislava
09.11.2017 01:35

Kampane Do školy na bicykli sa zúčastnilo rekordných 31 000 žiakov


Ilustračná snímka.


Dôkazom rastúceho záujmu o dochádzanie do školy alebo do práce na bicykli je tretí ročník národnej kampane Do školy na bicykli, ktorý priniesol rekordnú účasť.


Do akcie sa v júni zapojilo takmer 31 000 žiakov a 161 základných škôl. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR Karolína Ducká.       

"Rád by som vyzdvihol najmä zvýšený záujem škôl a učiteľov o kampaň Do školy na bicykli a ocenil ich spoluprácu a nadšenie pre túto vec. Verím, že pritiahneme deti k zdravému životnému štýlu a v neposlednom rade zvýšime kvalitu dopravnej výchovy. Do budúcnosti plánujeme spojiť aktivity tejto kampane s informáciami o zdravotných benefitoch cyklistiky a kurzami dopravnej výchovy," povedal v tejto súvislosti minister dopravy Árpád Érsek.       

Podľa Duckej súťažili žiaci v dvoch kategóriách. Prvou bola miera zapojenia žiakov, ktorú vyjadroval celkový počet jázd žiakov. V tejto kategórii bola víťazom škola v Borskom Mikuláši (okres Senica), nasledovala škola vo Veľkom Šariši (okres Prešov) a Beluši (okres Púchov).

Druhou kategóriou bola aktivita podporujúca hlavnú myšlienku kampane - bezpečné dochádzanie žiakov do školy na bicykli. Úspech v tejto aktivite závisel od počtu "lajkov" pri fotografii na facebookovej stránke súťaže. Najatraktívnejšiu kampaň pripravili žiaci v obci Mútne (okres Námestovo), nasledovaní kamarátmi zo škôl v obciach Udavské (okres Humenné) a Kluknava (okres Gelnica).       

Úspešným súťažiacim zástupcovia rezortu dopravy odovzdali stojany na bicykle, šatky s logom kampane a reflexné prvky.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.04.2017
Cyklisti na pľac – začíname!
Je jar – najvyšší čas vybehnúť do prírody a na bicykle. Alebo využiť bicykle na dopravu do práce? Všetko potrebné sa dozviete 22. apríla na Deň Zeme, kedy mesto otvára cyklosezónu 2017.
viac
02.05.2017
V jedálničku našich detí by mali pribudnúť ryby a strukoviny
Myslí si to olympijský víťaz v chôdzi Matej Tóth, ktorý sa stal tvárou projektu o zdravom životnom štýle "Hravo ži zdravo". Už po šiestykrát mapoval životný štýl piatakov základných škôl po celom Slovensku. Najúspešnejších účastníkov čakal Matej Tóth vo Vysokých Tatrách s tréningovým prekvapením.
viac
12.05.2017
Siedmy ročník Birell BikeFestu 2017 klope na dvere
Posledný májový víkend bude už tradične v bikeparku Kálnica patriť najväčšiemu bicyklovému festivalu na Slovensku.
viac
18.07.2017
Cyklisti budú spoznávať Svidník a jeho okolie
Štvrtý ročník zábavno-poznávacích pretekov Cyklopátrania Prešovským krajom pokračuje v sobotu 22. júla objavovaním Svidníka a jeho okolia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.14 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.81 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %