Pondelok 23.07.2018
Dnes má meniny 
Oľga
20°C Bratislava
25.09.2017 06:00

Inovatívny projekt chce pomôcť s výukou envirovýchovy na školách


Kapacita projektu sa vyčerpala za 24 hodín, keď sa prihlásilo 350 škôl.


S výučbou základných tém environmentálnej výchovy chce pomôcť inovatívny projekt Misia modrá planéta s Kozmixom od neziskovej organizácie Edulab. Je určený žiakom tretieho a štvrtého ročníka základných škôl.


"Záujem škôl o Misiu modrá planéta nás veľmi príjemne prekvapil. Svedčí o tom, že učitelia na Slovensku majú chuť učiť inovatívne, pokiaľ majú profesionálne pripravené učebné materiály. Vysoký záujem je aj dokladom dôležitosti témy environmentálnej výchovy ako takej," uviedol Ján Machaj, riaditeľ neziskovej organizácie Edulab.       

Učitelia škôl, ktoré sa do projektu zapojili, dostanú kompletnú sadu materiálov na efektívnu výučbu základných tém environmentálnej výchovy na prvom stupni základnej školy. Medzi nimi je napríklad metodická príručka so vzdelávacími aktivitami, ktoré stavajú na zážitkovom a experimentálnom učení. Deti sa tak naučia, ako funguje kolobeh vody v prírode, či si môžu samy priamo v triede vytvoriť umelý dážď. Nebudú chýbať ani rôzne aktivity v teréne, mimo školy.       

Školy, ktoré sa nestihli zaregistrovať bezplatne, si môžu projektový balík dokúpiť. Partnermi projektu sú spoločnosti Agemsoft, Asekol, Mircosoft a Smart.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.03.2017
Prešov venuje hodinu našej Zemi
Mesto Prešov sa aj tento rok zapojí do projektu HODINA ZEME. Už v sobotu 25. marca vypnutím verejného osvetlenia spoločne pomôžeme zmierniť dôsledky a upozorniť na globálne otepľovanie, klimatické zmeny a svetelný smog.
viac
28.06.2017
Projekt Tatranskí rytieri podnieti školákov k ochrane prírody
Do celoslovenského environmentálneho projektu Tatranskí rytieri zameraného na zvyšovanie ekologického povedomia žiakov a študentov sa zapojilo takmer 350 tried z celého Slovenska. Víťazi si v utorok (27. 6.) na slávnostnom odovzdávaní v Demänovskej doline prevzali z rúk organizátorov ceny.
viac
07.09.2017
Na brány slovenských škôl zvoní Eko Alarm
Spolu so školským zvončekom, ktorý pred pár dňami ohlásil začiatok nového školského roka, na brány slovenských škôl zvoní aj nový zaujímavý projekt - Eko Alarm. Cieľom projektu je zavedenie komplexného systému zberu triedeného odpadu na slovenských materských, základných a stredných školách.
viac
29.11.2017
Environmentálny grantový systém TSK má za sebou ďalší rok
Grantový systém Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) s názvom Zelené oči má za sebou ďalší rok. Podávať žiadosti bolo po novom možné len do konca augusta. TSK pristúpil k zmene termínu podávania žiadostí z dôvodu, aby sa navrhované projekty stihli zrealizovať do konca roka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.53 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.34 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.13 %