Nedeľa 19.05.2019
Dnes má meniny 
Gertrúda
°C
14.02.2017 10:30

Hradné múzeum pozýva na ďalšiu zo série prednášok „Od fantasy k toxikológii“


Pozvánka.


V rámci prednášky, ktorá sa bude konať 15. 2. 2017, sa predstaví súčasná slovenská spisovateľka Petra Nagyová Džerengová.


Známa autorka ženských románov porozpráva o svojom titule Nepýtaj sa kde som. Hlavná postava knihy, Daniela, bude mať štyridsať. Čoraz častejšie má pocit, že život jej už nemá čo ponúknuť. Úspešný muž, vydarené deti, práca čo ju baví, a predsa je nespokojná. Má pocit, že jej život je jednotvárny, bez vášne, manžel je neustále zaneprázdnený, v tom sa však Emil záhadne a nečakane stratí...

Ak vás zaujíma, ako sa autorka dostala k beletrii, čo ju viedlo k písaniu ženských románov a detských kníh, ako vie skĺbiť rodičovstvo a prácu, poprípade ste jej verným čitateľom/čitateľkou, pozývame Vás na predstavenie knihy a následnú besedu so spisovateľkou, ktorá sa uskutoční 15. februára 2017 o 16:30 hod., v Mestskej knižnici vo Fiľakove.

Všetci záujemcovia a milovníci literatúry sú srdečne vítaní!

 

Autor: (Hradné múzeum vo Fiľakove)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.05.2017
Noc múzeí a galérií vo Fiľakove
Hradné múzeum vo Fiľakove srdečne pozýva všetkých záujemcov na X. ročník celovečerného podujatia Noc múzeí a galérií, ktoré sa uskutoční 20. mája 2017.
viac
11.09.2017
Komentované prehliadky na fiľakovskom hrade a čitateľská beseda
Podobne ako mnohé múzejné inštitúcie a správcovia historických pamiatok, sa aj Hradné múzeum vo Fiľakove zapojilo do medzinárodnej iniciatívy „Dni európskeho kultúrneho dedičstva“ (DEKD), ktorej cieľom je posilniť povedomie o kultúrnom dedičstve našej republiky v domácom, ale i európskom kontexte.
viac
13.11.2017
Prednáška Pavla Dvořáka s názvom Turci na Slovensku
Hradné múzeum vo Fiľakove pripravilo na november ďalšie literárne podujatie v rámci projektu „Do knižnice nielen pre vedomosti!“.
viac
19.02.2019
Predstavenie nových odborných publikácií - rodiny Koháryovcov a Coburgovcov
V stredu, 27. februára o 16.30 hod. sa v zasadacej sále Mestského úradu vo Fiľakove uskutoční prezentácia dvoch novovydaných odborných publikácií Hradného múzea vo Fiľakove.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.29 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %