Streda 24.04.2019
Dnes má meniny 
Juraj
°C
07.03.2018 09:38

Handlová podporí financiami projekty na zlepšenie životného prostredia


Ilustračná snímka, zdroj: odpady.sk


Handlová tento rok podporí dotáciou projekty, ktoré majú prispieť k zlepšeniu životného prostredia v meste i jeho okolí. Na aktivity v rámci programu Hoď to tam! vyčlenila financie v rozpočte mesta. Program odobrili handlovskí mestskí poslanci na svojom rokovaní koncom februára.


Projekt Hoď to tam! je v poradí 11. programom samosprávy Handlovej na podporu financovania aktivít v oblasti práce s deťmi a mládežou. "Je nástrojom participácie a aktivizácie mládeže na miestnej úrovni, podporuje nápady mladých ľudí a vytvára podmienky na ich realizáciu," uviedla predsedníčka komisie vzdelávania, práce s deťmi a mládežou pri mestskom zastupiteľstve v Handlovej Jarmila Podobová.      

 V tomto roku samospráva podporí na základe návrhu komisie aktivity a projekty v oblasti ekologickej a environmentálnej výchovy, teda takzvané zelené projekty na zlepšenie životného prostredia v meste a blízkom okolí. Na tento účel vyčlenila radnica v rozpočte mesta čiastku 1000 eur.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.06.2016
Zvolenské deti vymaľovali kontajnery na odpad
V týchto dňoch sa vo Zvolene objavili tzv. ilustrované kontajnery. Vytvorili ich žiaci tamojších základných škôl na základe podnetu spoločnosti, ktorá v meste likviduje odpad.
viac
22.09.2016
Prešov sa rozhodol pristúpiť k iniciatíve Dohovor primátorov a starostov
Znižovanie energetickej náročnosti, využívanie obnoviteľných zdrojov a podpora inovácií v tejto oblasti sú hlavné piliere iniciatívy Dohovoru primátorov a starostov, ku ktorej sa rozhodlo pristúpiť aj mesto Prešov.
viac
08.01.2018
Deti do 15 rokov môžu cestovať MHD zdarma
Všetky deti do 15 rokov s trvalým a prechodným pobytom v meste Lučenec, ako aj žiaci navštevujúci základné školy v tomto meste, môžu počas aktuálneho roka využívať mestskú hromadnú dopravu (MHD) zadarmo.
viac
29.01.2019
Obec získala dotáciu na zvýšenie úrovne separácie odpadu
Obec Lehnice v Dunajskostredskom okrese získala z eurofondov od Ministerstva životného prostredia SR v rámci OP Kvalita životného prostredia dotáciu vo výške viac ako 335-tis. eura na zvýšenie kvantitatívnej a kvalitatívnej úrovne separácie odpadov.. Z toho spolufinancovanie obce je päť percent.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.55 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.77 %